Lewandowski: Soupeř se na mě zaměří, ale já jsem připraven se obětovat pro tým

Polsko se dobře prezentovalo na kontinentálním mistrovství před dvěma lety ve Francii, což z něj dělá nepříjemného soupeře. Kvalifikací o MS v Rusku projelo jak ostrý nůž máslem také díky svému kapitánovi, ze kterého jde strach i v klubové sféře. Robert Lewandowski se stal nejlepším střelcem kvalifikace, ale jak sám naznačil, v Rusku nemusí být střelba jeho hlavní zbraní.

Lewandowski: Soupeř se na mě zaměří, ale já jsem připraven se obětovat pro tým

Lewandowski je na trhu velmi žádaným artiklem a Bayern Mnichov se musí obávat, že se v létě může přemístit na jinou adresu. V posledních třech sezónách prokázal svůj střelecký apetit, neboť vždy zaznamenal více jak čtyřicet branek. Rodák z Varšavy by měl být tahounem také v Rusku, proto mu byla svěřena kapitánská páska.

„Klubové záležitosti jsou na nejbližší týdny zcela mimo mě. Mám manažera, ten se o vše postará,“ utnul zvídavé dotazy novinářů polský kanonýr, který má s bavorským gigantem platný kontrakt až do roku 2021. V Rusku však vypustí z hlavy Bundesligu a zaměří se na národní barvy, neboť chce se svými krajany uhrát dobré výsledky.

„Není pochyb, že protihráči se na mě zaměří. Udělají vše, aby mě zastavili. Občas mě střeží dva, tudíž je to příležitost vytvořit prostor pro spoluhráče. Jsem připravený se obětovat pro tým, odvádět práci ve prospěch mužstva,“ přiznává Lewandowski, který herně vyrostl v řadách Borussie Dortmund.

„Vždyť stejné to bylo i ve Francii, kde jsme na daném způsobu založili naši taktiku. Jako kapitán mám na paměti vždy především tým. Vážně mi nejde o vlastní statistiky. Nejdůležitější v nadcházejících dnech pro mě bude úspěch Polska,“ dodal Lewandowski, který se svou zemí dokráčel na ME ve Francii do čtvrtfinále, kde v penaltovém rozstřelu nestačil na Portugalsko.