Nejmladší kapitán v historii Anglie: Favority nejsme, ale to nebyl ani v LM Liverpool

Jak svíce vyhasla na posledních mezinárodních turnajích reprezentace Anglie. Nový tým poskládaný pro Rusko pod taktovkou Garetha Southgateho však může být spícím drakem, který se v pravý čas probudí. Vidinu úspěchu vyhlíží také nejmladší kapitán v historii této země Harry Kane, který by měl být velkou palebnou silou Albionu.

Nejmladší kapitán v historii Anglie: Favority nejsme, ale to nebyl ani v LM Liverpool

V Anglii si pravidelně brousí zoubky na korunku krále střelců a zajímají se o něj přední evropské celky. Klíčová tvář londýnského Tottenhamu se výrazně podepsala pod hladkou kvalifikací této země a ambice má i na vrcholném turnaji.

„Jsem hrdý, že povedu Anglii na světovém šampionátu s páskou na ruce. Jmenování znamenalo obrovský den mého života. Když jsem se s trenérem setkal a on mi vše oznámil, byl jsem jako ve snu,“ přiznává Kane, který věří, že úspěch je na dosah.

Anglie vyráží na turnaj s velice zajímavým týmem plným mladých perspektivních hráčů. Kane by mohl být rozdílovou tváří tohoto výběru. „Mojí myšlenkou je vyhrát všechno, každou soutěž. A já nepochybuji, že můžeme vyhrát i mistrovství světa. Vím, nejsme favority. Ale podívejte se na tuto sezónu. Tipoval by někdo Liverpool do finále Ligy mistrů? A co teprve Manchester United v dobách, kdy začínali pod Sirem Fergusonem. Být mladý není omluvou. Naopak se může jednat o přednost. Nic jiného, než myšlenky na titul nejsou dost dobré. Budeme za ně bojovat,“ ujišťoval Kane, který se svými krajany změří ve skupině síly s Belgií, Panamou a Tuniskem.