Podmanil si Brazílii, teď chce i Rusko: Nevidím důvod, proč by nám finále mělo uniknout

Podmanil si Brazílii, teď chce i Rusko: Nevidím důvod, proč by nám finále mělo uniknout

Před čtyřmi lety v Brazílii zazářil jako kometa. Kolem Jamese Rodrígueze se po turnaji strhla mediální lavina. Kolumbijský legionář opustil Monako, aby zkusil štěstí v Realu Madrid. Na této adrese se mu nedařilo podle představ, ale v barvách Bayernu Mnichov dostal druhý dech a opět patří k velkým hvězdám současnosti.

Na posledním světovém šampionátu dovedl svou zemi do čtvrtfinále, v Rusku by mohl i dál. Však mu také sebevědomí nechybí a svému týmu věští úspěch. „Chci se spoluhráči vybojovat semifinále nebo finále. Nevidím důvod, proč by se nám to nemělo podařit,“ nechal se slyšet Rodríguez jen krátce před začátkem vrcholné akce roku.

Jeho země figuruje v nevyzpytatelné skupině H, kde se o postup popere s Polskem, Senegalem a Japonskem. V národních barvách by chtěl zúročit získané zkušenosti a herní vytížení z Bayernu. Dobrou vizitkou je i osm branek a jedenáct asistencí v uplynulé sezóně.

„Cítím se dobře. Přišel jsem do skvělé soutěže, hrál jsem pokaždé na vyprodaných stadiónech. Prožil jsem vážně parádní ročník,“ přiznal kmenový hráč Realu, který tráví v Bavorsku dvouleté hostování, přestože se spekuluje o tom, že by ho Bayern rád získal na trvalý přestup.