Čerstvý mistr Eredivisie? Slavia musí jednat rychle, po mistrovství světa může být jeho cena vyšší

Čerstvý mistr Eredivisie? Slavia musí jednat rychle, po mistrovství světa může být jeho cena vyšší

Podle Deníku Sport se sešívaný vicemistr z vršovického Edenu intenzivně zajímá o brzy jednadvacetileté islandské křídlo Alberta Gudmundssona, jenž si vydělává na chleba v PSV Eindhoven.

Účastník letošního světového šampionátu v Rusku, který je odchovancem celku KR Reykjavík, již měl údajně osobně hovořit také se stratégem Jindřich Trpišovským a transferu do české metropole by měl být nakloněn.

Sportovní vedení mistrovského PSV však na dotažení prodeje nespěchá, cena jeho hráče je pod dvěma miliony eur, ovšem kdyby se mu povedlo mistrovství světa, mohlo by se to změnit.

Gudmundsson naskočil v posledním ročníku Eredivisie do devíti utkání (celkově to dalo 174 minut čistého času), v nichž si připsal tři asistence. Více zářil v druholigové juniorce, v níž okořenil svých patnáct startů devíti brankami a osmi gólovými přihrávkami.

Pokud jde o islandský národní tým, dvacetieltý mladík má na kontě čtyřu mezinárodní duely s bílancí tří tref. Všechny však zaznamenal v přítelském duelu do sítě Indonésie, což zřejmě nebude to pravé měřítko.