Ordoš ví, že to bude chtít hodně makat: Na rovinu řeknu, že mě v přípravě čeká peklo

Ordoš ví, že to bude chtít hodně makat: Na rovinu řeknu, že mě v přípravě čeká peklo

Druholigové Znojmo začalo po nepřesvědčivém minulém ročníku zbrojit na novou sezonu a ulovilo již dvě velezkušené tváře - brankáře Antonína Bučka a ofenzivního univerzála Michala Ordoše.

Pětatřicetiletý veterán s roční zkušeností v nižší rakouské soutěži se sice ve městě okurků narodil, ovšem jeho trikot navlékne poprvé ve své profesionální kariéře. "Je škoda končit, když jsem zdravý, a určitě jsem rád za šanci, kterou mi teď trenér Kalvoda dal. Známe se z Olomouce, to on mi dal nabídku. Pak to šlo ráz naráz, nebylo to těžké jednání. Ale ještě není vyhráno. Potřebuju pořádně dotrénovat po sezoně v Rakousku. V zimě se můžeme pobavit, jestli to se mnou bylo dobré, nebo ne. Taky máme s trenérem Kalvodou dohodu, že po dvou měsících můžu říct, že na to nemám, a skončím. I on může říct, že mě nechce," přiznal v interview pro idnes.cz autor devětapadesáti prvoligových tref.

FNL okusil pouze jeden rok. Co od ní očekává? "Nedokážu říct, jak mi bude sedět. Se Sigmou jsme tehdy byli jasný aspirant na postup, měli jsme kvalitní tým, ambice tam byly a od toho se všechno odvíjelo. Soutěž je to náročná, svým způsobem vím, do čeho jdu, a budu se na ni muset hodně připravit, protože je to hodně agresivní a běhavá soutěž. Prakticky jsem po roční dovolené, protože v Rakousku jsme na tu soutěž, co jsme hráli, moc netrénovali. Jsem typem hráče, který potřebuje trénovat s týmem, mít pravidelné tréninky. Pokud to nechají jen na mně, tak se sám těžko donutím. I kvůli tomu se těším do Znojma, do zápřahu, až to bude zase za něco stát. Bez tréninku se nedá hrát ani okresní přebor, no a já jsem byl ve Wieselburgu dohodnutý na jeden trénink v týdnu plus zápas. Jenže na to, že máte nějakou kvalitu, to neuhrajete. Na rovinu řeknu, že v přípravě mě čeká peklo. Návrat bude určitě těžký, ale jsem zdravý, mám chuť a věřím, že se do toho brzo dostanu. Bude to chtít hodně makat," pokračoval na webu idnes.cz někdejší borec rakouského Kapfenbergeru či kyperské Karmiotissy.

Stěhování přímo do jihomoravského města však zřejmě neklapne. "Pořád žiju v Olomouci. Asi budu přespávat v Troskotovicích, kde jsem vyrostl, a odtud dojíždět do Znojma. Je to schůdnější než platit byt ve Znojmě, když to mám do Troskotovic kousek. Ono se asi dá dojíždět i z Olomouce, ale třeba v přípravě si to neumím představit. Mít dva tréninky denně, sednout do auta a jet, to by bylo hodně náročné," uzavřel vítěz domácího poháru, jenž ovládl v sezoně 2012/2013 střeleckou tabulku nejvyšší tuzemské soutěže

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.