Brno? Jistý je konec čtyř a možná až šesti hráčů. Které nadějné dorostence si Pivarník proklepne?

OBSAHUJE VIDEO

Zbrojovka, jež se z nejvyšší soutěže poroučela po šesti letech, zahájila přípravu na nový ročník jakožto první druholigový klub. V týmu kouče Romana Pivarníku již nebyl čtyřlístek hráčů, kteří figuroval v brněnském kádru ještě pár týdnů zpátky.

Brno? Jistý je konec čtyř a možná až šesti hráčů. Které nadějné dorostence si Pivarník proklepne?

Konkrétně jde o litevského reprezentačního obránce Tadase Kijanskase a ruského útočníka Konstantina Bazeljuka. Kromě nich nepokračuje ani záložník Rafael Acosta a Miloš Kratochvíl, jenž se odebral za novou výzvou do Jablonce.

Otazník visí nad Martinem Juharem, jemuž končí smlouva a mohl by mít i nabídky z první ligy a také nad sedmatřicetiletým veteránem Janem Polákem, jenž je na tom podobně a navíc momentálně laboruje s naštíplou lýtkovou kostí.

Pokud jde o návraty, z hostování ve Frýdku-Místku se hlásila dvojice David Gáč a Jakub Přichystal. Slovenský kouč s minulostí v Plzni, Olomouci či Bohemians navíc přivítal také tři perspektivní dorostence, a sice záložníka Dominika Kříže, křídelníka Dana Jambora a obránce Tomáše Chylu, jenž je součástí mládežnické reprezentace.

Brněnský kádr na startu přípravy:

Dušan Melichárek, Pavel Halouska, Jiří Floder, Jakub Šural, Ondřej Sukup, Francisco Gomes, Lukáš Kryštůfek, Petr Pavlík, Lukáš Vraštil, Ondřej Vintr, Tomáš Pilík, Ladislav Krejčí, Musefiu Ashiru, Jan Sedlák, Michal Škoda, Marek Vintr, Milan Lutonský, Martin Juhar, Antonín Růsek, Martin Zikl, Tomáš Chyla, David Gáč, Dan Jambor, Dominik Kříž, Jakub Přichystal.