PSG nutně potřebue 60 milionů eur, vyřeší to prodejem Neymara?

PSG nutně potřebue 60 milionů eur, vyřeší to prodejem Neymara?

Do konce měsíce zvýšit příjem o 60 milionů eur? Nic lehkého. A právě takový úkol má vedení Paris Saint-Germain. Pokud se to francouzskému klubu nepodaří, hrozí mu ze strany UEFA kvůli porušení finančních pravidel fair play trest. Vyplývá to ze závěrů vyšetřování, které evropská asociace vedla od loňska po přestupech Neymara a Kyliana Mbappého.

V podrobné analýze UEFA zjistila, že dané přestupy nebyly v rozporech s nařízeními, a že žádné ze tří posledních účetních období neskončilo v takových číslech, které by byly nad přijatelnou odchylkou. Zároveň ovšem uvedla, že bude pečlivě sledovat rok 2018 a v příštích týdnech se jím zabývat.

To podle BBC znamená, že PSG potřebuje rychle získat 60 milionů eur, aby se vyhnulo případným potížím. Reálně to lze vyřešit prakticky jediným způsobem - prodejem hráčů. V případě PSG by stačil jeden, protože řada borců v Parku princů této ceny dosahuje. Kdyby se to nepodařlo, hrozilo by francouzskému mistrovi vyřazení z evropských pohárů.

Celou akci spustily letní příchody Mbappého a Neymara. Za Brazilce putovalo do Barcelony 222 milionů eur, mladý Francouz přišel sice jen na hostování, ovšem jeho součástí je povinná opce na přestup ve výši 180 milionů eur. Přitom za prodej hráčů získal klub z Paříže jen 60 milionů eur.

Odchod Neymara do Realu Madrid tak získává opět o něco ostřejší obrysy…