Procházka: Je mi 29 let, takže jsem možná ani nečekal, že si ještě budu moci zahrát Ligu mistrů

Procházka: Je mi 29 let, takže jsem možná ani nečekal, že si ještě budu moci zahrát Ligu mistrů

Zkušený slovenský borec Roman Procházka, jenž vyměnil bulharskou za českou ligu, se v Doosan aréně během svého prvního dne uvedl na výbornou. Funkční a silové testy totiž absolvoval s výtečnými výsledky.

Úřadující šampion HET ligy kolem zadáka kroužil již před půl rokem. "První oťukávání jsme měli v prosinci. V tu dobu jsem ještě nevěděl, jak to dopadne v Levski, kde jsem měl nabídku na prodloužení smlouvy. Plzeň se na mě byla v Sofii na nějakých zápasech podívat a ještě se mi ozvala, že by mě chtěla. To už jsem neváhal. I když jsem s Levski debatoval o případném prodloužení smlouvy, nakonec jsem se rozhodl pro Plzeň. Po pěti letech v Levski jsem cítil, že potřebuji nějakou změnu – novou výzvu. Plzeň je mistr české ligy, takže je momentálně nejlepším klubem v Čechách. Těším se," pronesl na webu fcviktoria.cz krajan Kozáčika, Hrošovského či Bakoše.

Zná někoho v kabině i osobně? "S Bakošem jsem byl v reprezentaci, ale to už je tak šest let, takže si mě možná ani nepamatuje. Každopádně hráče znám všechny, protože českou ligu sleduji. Viděl jsem ji párkrát i přes internet. Vím, že tu je velice silná a dobrá parta, takže si myslím, že nebude problém zapadnout," doplnil nový svěřenec Pavla Vrby, který je ze Štruncových sadů nadšený. "Udělalo to na mě obrovský dojem. Je to tu opravdu pěkné, zázemí je super. Myslím si, že se tu hráči musí cítit dobře. Podmínky jsou opravdu dobré."

Lákavým bonusem je pro 178 centimetrů vysokého univerzála Champions League, v níž čeká západočeský soubor základní skupina. "Je mi 29 let, takže jsem možná ani nečekal, že si ještě budu moci zahrát Ligu mistrů. Je to super, pokud si ji zahraji, budu velmi rád. Chtěl bych ovšem zdůraznit, že to nebyl hlavní důvod, proč jsem přišel do Plzně – rozhodl bych se pro ni tak jako tak, je to spíše takový bonus, třešnička na dortu. A koho bych si přál? Tam není třeba si moc vybírat, každé mužstvo má obrovskou kvalitu, jde o nejlepší týmy na světě. Možná bych jako každý bral Real Madrid, nebo klidně i Bayern Mnichov," uzavřel na stránkách fcviktoria.cz někdejší fotbalista Spartaku Trnava či Levski Sofia, ve kterém drží klubový rekord v počtu startů zahraničního hráče.