Kdo vysvobodí Luize ze spárů Chelsea? Jednou možností je Itálie

Když se David Luiz vracel zpátky do Chelsea, hodně se od něj očekávalo. První sezona byla ještě dobrá, ovšem v té druhé si sotva ťukl do míče. Důvodem mohla být jak jeho kolísavá forma, tak i neshody s trenérem Contem, jimiž se netajil napříč celou sezonou. Nyní se rozhodl udělat za touto zkušeností tečku a začal si hledat místo, kde by mohl začít nový život. Zájem o jeho služby projevil trenér Ancelotti.

Kdo vysvobodí Luize ze spárů Chelsea? Jednou možností je Itálie

Agent jednatřicetiletého obránce volajícího po svobodě se rozhodl vyslyšet přání svého hráče a vyslal do světa jasný vzkaz, že jeho svěřenec je k mání. Signál byl kromě Neapole zachycen i několika čínskými kluby, avšak z toho, co jsme pochopili ze zdrojů přímo z Itálie, by měl být přestup právě do této destinace jasnou záležitostí.

Trenér Carlo Ancelotti sice za Neapol neodtrénoval ještě žádný soutěžní zápas, ovšem už teď si v hlavě tvoří jistou představu o tom, jak by měl i v rámci několika letních odchodů vypadat jeho tým. Prozatím je téměř jisté, že novou posilu přivede na post obránce, kde mu během následujících týdnů mohou odejít až dva současní hráči. Nechtěný stoper Chelsea přitom jen hoří touhou, aby se opět mohl aktivně pohybovat po trávnících, pouze k tomu v poslední sezoně neměl dostatek příležitostí.

V cestě za uvolněním brazilského hráče by mohlo stát vedení londýnského celku, které velice touží po francouzském obránci Kalidou Koulibalym, jenž v Neapoli zastává roli důležitého stopera a který je díky svému aktivnímu přístupu také předmětem zájmu hned několika dalších velkých klubů. Právě jeho by Blues rádi zahrnuli do hráčské výměny, v níž by italskému celku ještě doplatili případnou ztrátu. Hovoří se o hodnotě až 70 milionů eur.

Jak se nakonec obě strany dohodnou, to se dozvíme v průběhu několika následujících dní. Pro Davida Luize bylo poslední kapkou to, že nebyl jmenován ani na lavičku do finále FA Cupu, v němž se Chelsea střetla s Manchesterem United, a nyní už po ničem jiném než po změně netouží.