Messi je nejlepší i bez toho, aniž by musel vyhrát mistrovství světa, říká o něm jeho spoluhráč

I rivalita na mistrovství světa může svědčit o jistém přátelství ve skutečném životě. Messiho spoluhráč z Barcelony Ivan Rakitić se se svým týmovým kolegou střetne v základní skupině D, ovšem i tak k němu cítí velké uznání. A to se nebál naplno projevit.

Messi je nejlepší i bez toho, aniž by musel vyhrát mistrovství světa, říká o něm jeho spoluhráč

„Ať už se mu podaří mistrovství světa vyhrát, nebo také ne, nic to na jeho výjimečném příběhu nezmění. Můžete být nejlepším na světě, a přesto vám nezůstanou hvězdy nakloněny, abyste to dokázali i na reprezentační úrovni. Mistrovství světa by nemělo ovlivnit to, co pro fotbal obecně váš přínos znamená,“ vysvětloval třicetiletý chorvatský reprezentant.

Argentina jako vždy patří do užšího výběru favoritů, avšak poslední roky se jí tradičně nedaří zvládat finálová utkání. Jestli se jí to prolomit letos, je jenom otázkou, ovšem jisté je, že po tomto mistrovství se s reprezentačním mužstvem rozloučí více než polovina současného týmu, jelikož pomalu nastává čas, aby se otěží chopily mladší generace.

„Samozřejmě i Messi si zaslouží vyhrát, ale musíte mít na paměti, že fotbal není tenis, kde za vás převážně hraje jeden člověk. Tohle je souboj dvaatřiceti zemí, přičemž každá má své ambice předvést co nejlepší výkon,“ sdělil Rakitić. „Pokud by se mu toto prokletí z posledních let podaří zlomit, budu za něj moc rád, ale osobně si myslím, že celkový výsledek nezmění nic na tom, co on sám už dokázal,“ dodal.

Souboj dvou týmových kolegů z Barcelony budete moct sledovat živě i vy. Je na programu 21. června přesně od 20 hodin. Zatímco Argentina je brána jako jeden z hlavních favoritů, Chorvatsko pro změnu patří do skupinky černých koní, tudíž je zřejmě, že nás čeká velmi zajímavý souboj.