Teenager Kovář má za sebou první půlrok v Manchesteru United. Jaký byl?

Teenager Kovář má za sebou první půlrok v Manchesteru United. Jaký byl?

Čerstvě osmnáctiletý brankář s minulostí ve strukturách Slovácka Matěj Kovář má za sebou první půlrok v barvách Manchesteru United. Jak si v průmyslovém městě na severozápadě ostrovů vedl?

Začátky byly těžké. "Zničehonic jsem musel všechno změnit a opustit to, co jsem měl tady. Bral jsem to jako novou výzvu. První dva týdny byly hodně náročné, než jsem si na všechno zvykl. Poprvé doma jsem byl až v dubnu, mezitím za mnou byli rodiče, to bylo fajn," uvedl na webu idnes.cz perspektivní gólman, který už nemá problém s jazykem.

Jak a kde v Manchesteru žije? "Bydlíme v domě u rodiny fanoušků Manchesteru United, která spolupracuje s klubem. Je to do 15 minut jízdy od tréninkového centra. Spolu se mnou tam jsou stejně starý brankář Alex Fojtíček z Prešova a jeden italský obránce. Pro začátek je to skvělé, máme komfort, jako bychom byli doma. Když večer přijdete, máte uvařenou večeři, pomůžou vám vyprat prádlo. A výborný je Alex, to je teď asi nejlepší kamarád, kterého v Manchesteru mám," přiznal idnes.cz citovaný Kovář

V Anglii poznal, že má oproti Čechám stále velký náskok. "Není na co si stěžovat. Tréninkové zázemí je na jiné úrovni než tady, i když třeba české top kluby jako Sparta a Slavia se tomu můžou za pár let přiblížit," doplnil strážce svatyně, který trénuje s týmem do osmnácti let...

"Snažil jsem se ukázat to nejlepší, co umím. Každý den jsem tvrdě trénoval, šance přišla a myslím, že jsem ji dostatečně využil. Odchytal jsem slušnou porci zápasů, včetně turnajů jich za ten půlrok bylo minimálně patnáct. Jsme tam čtyři gólmani, konkurence je dobrá. Kromě mě a Alexe Fojtíčka ještě dva Angličané. Získali jsme titul severní části, což se Manchesteru dlouho nepodařilo. Až v celkovém finále s jižním vítězem Chelsea jsme prohráli 0:3. Na naše zápasy chodilo celkem dost lidí, kolem tisícovky, někdy dva tisíce," ozřejmil na stránkách idnes.cz majetek Rudých ďáblů.

Pomalu ho zajímá také kategorie do třiadvaceti let, odkud to není daleko do Mourinhova áčka, se kterým mimochodem v dubnu před derby s Manchesterem City absolvoval kvůli nedostatku gólmanů předzápasový trénink a při té příležitosti podebatoval s Davidem de Gegou či Nemanjou Matičem. "Občas s třiadvacítkou trénuji a odehrál jsem za ně jeden zápas proti Evertonu. Byl to pro mě další zážitek. Hrálo se na Old Trafford, komu se to v mém věku podaří? Škoda, že jsme nevyhráli, zápas skončil 2:2. Čeká mě tato kategorie, kde samozřejmě chci zabojovat o post jedničky a udržet si jej. Když všechno půjde, jak má, chtěl bych za rok zkusit nějaké hostování v nižších anglických soutěžích – ve třetí, čtvrté lize. Takový je běžný postup," uzavřel na serveru idnes.cz klient agentury Sport Invest, v níž se o něj stará bývalý brankář Queens Park Rangers či West Hamu United Luděk Mikloško.