Jihlava nemohla odolávat věčně. Svědík míří do Dukly na Julisku si chce vzít také Schumachera

Jihlava nemohla odolávat věčně. Svědík míří do Dukly na  Julisku si chce vzít také Schumachera

Třiačtyřicetiletý kouč Martin Svědík se zdá být na roztrhání. To vše i přesto, že nedokázal zabránit sestupu Vysočiny Jihlava do Fotbalové národní ligy.

Po Zlínu a Karviné, které situaci sondovaly před pár dny a týdny, si jeho služeb žádá pražská Dukla, jež se před pár dny zbavila trenéra Jaroslava Hynka. "Martin Svědík na FC Vysočina oznámil, že by rád odešel do Dukly Praha. S sebou si má vzít v podstatě kompletní realizační tým, tedy asistenta Michala Šmardu, trenéra gólmanů Luboše Přibyla a kondičního trenéra Miroslava Mikšíčka," citoval server idnes.cz slova zdroje blízkému celku z Vysočiny.

Jak na to reaguje sám bývalý stratég Pardubic, Mladé Boleslavi či Baníku Ostrava, který dokázal v roce 2017 triumfovat v zimní Tipsport lize? "Spekulace to nejsou. Ale nezáleží to na mně. Věci se nějakým způsobem řeší," vzkázal odborník jemuž dal za pravdu také sportovní manažer Josef Jinoch. "Můžu potvrdit, že má nabídku z Dukly Praha. Ale rozhodnutí, jestli zůstane nebo ne, padne až v pátek, po mém setkání s majitelem klubu."

Jihlavský ředitel Jan Staněk na konto zájmu uvedl, že je to pro klub dobrá vizitka, že si klub vybral kvalitního trenéra. Také sám majitel František Vaculík byl s jeho prací spokojen a jen litoval toho, že nepřišel již o půl roku dříve.

Kromě hlavního trenéra by však mohl tým z Julisky Jihlavě uloupit také mladého německého zadáka s minulostí v Borussii Dortmund Tilla Schumachera, na něhož jsou jen dobré reference. Sám Svědík by s dvacetiletým obráncem, který odehrál na jaře všech čtrnáct zápasů v základní sestavě, rád pracoval i na své nové adrese, kde má mít nabídku, jež se neodmítá.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.