Přestřelka mezi Portugalskem a Španělskem vítěze nepoznala, Írán i Uruguay díky gólům v závěru slaví tři body

První dva duely pátečního programu mistrovství světa skončily jenom těsním rozdílem skóre, avšak o to horší bylo pro poražené celky tyto výsledky přijmout, neboť obě trefy padly jenom chvíli před finálním hvizdem, díky čemuž soupeři neměli možnost na průběh zápasu zareagovat. Šlágr dne, v němž se Portugalsko utkalo se Španělskem, skončil nerozhodně.

Egypt šel v utkání s Uruguayí proti všem papírovým předpokladům, kterým v samotném závěru chybělo podobně jako místy v průběhu druhého duelu skupiny A trochu štěstí. Africký celek si sice nevypracoval tolik příležitostí, zato ale svého hlavně v prvním poločase proháněl na hřišti a svou hbitostí společně s aktivním přístupem si říkal o bodový zisk. Veškerá snaha nakonec přišla vniveč, když jihoameričané od nástupu do druhého poločasu postupně začali zvyšovat tlak, jenž nakonec v 89. pramenil gólovou trefou po hlavičce od obránce Giméneze.

Írán po vzoru Uruguaye udeřil v ten nejtěžší moment, kdy s výsledkem mohl soupeř už jenom těžko něco udělat. Utkání, jež se neslo na vlně očekávání, pohybu i několika šancí, jimž chyběla pouze lepší finální fáze, rozhodly až nastavené minuty, v nichž se po standardní situaci radovali svěřenci trenéra Carlose Queiroze. O jediný gól zápasu se tak po nešťastné vlastní teči postaral hráč Maroka Aziz Bouhaddouz.

O první velké utkání na letošním MS se postaral duel odvěkých rivalů mezi Portugalskem a Španělskem a byli to právě hráči prvního zmíněného celku, kteří vstoupili do zápasu aktivněji a již po čtyřech minutách se i díky proměněné penaltě dostali do vedení. V ostře sledovaném duelu emoce jenom plály a i když tlak Španělska postupně sílil, z čehož se Diegu Costovi po individuální akci podařilo vyrovnat, do kabin šli stejně štastnější hráči okolo kapitána Cristiana Ronalda, jenž svou druhou trefou v zápase nečekaně prostřelil nezodpovědného brankáře Davida De Geu.

Vstup do druhého poločasu se nesl na podobném rytmu jako závěr toho prvního, až na ten rozdíl, že Španělé po deseti minutách vyrovnali a v rámci čtyř minut se dokonce dostali do vedení. Portugalsko se i přes menší držení míče snažilo se stavem utkání něco udělat, což se mu podařilo až v závěru, když se k míči u standardní situace postavil opět Ronaldo, který svým přesným projektilem neminul a zavřšil tak svůj hattrick. Celkový stav utkání 3:3.

MS - základní skupiny:

Egypt - Uruguay 0:1 (0:0)
Branky: 90. Giménez. ŽK: 90+3. Trezeguet, 90+6. Hegazy. Rozhodčí: Bjorn Kuipers, Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (všichni tři Nizozemsko)
Egypt: Mohamed El Shenawy, Ahmed Fathi, Ali Gabr, Ahmed Hegazy, Mohamed Abdel Shafy, Tarek Hamed (50. Sam Morsy), Mohamed Elneny, Amr Warda (82. Ramadan Sobhi), Abdallah Said, Trezeguet, Marwan Mohsen (63. Mahmoud Kahraba)
Uruguay: Fernando Muslera, Guillermo Varela, José Giménez, Diego Godín, Martín Cáceres, Nahitan Nández (58. Carlos Sánchez), Matías Vecino (88. Lucas Torreira), Rodrigo Bentancur, Giorgian De Arrascaeta (59. Cristian Rodríguez), Luis Suárez, Edinson Cavani

Maroko - Írán 0:1 (0:0)
Branky: 90+5. Bouhaddouz (vl.). ŽK: 34. El Ahmadi- 10. Shojaei, 47. Jahanbakhsh, 90+2. Ansarifard. Rozhodčí: Cakir, Duran, Ongun (všichni tři Turecko)
Maroko: Munir, Achraf Hakimi, Medhi Benatia, Romain Saïss, Mbark Boussoufa, Hakim Ziyech, Karim El Ahmadi, Amine Harit (82. Manuel da Costa), Nordin Amrabat (76. Sofyan Amrabat), Younès Belhanda, Ayoub El Kaabi (76. Aziz Bouhaddouz)
Írán: Alireza Beiranvand, Ramin Rezaeian, Rouzbeh Cheshmi, Morteza Pouraliganji, Omid Ebrahimi (79. Pejman Montazeri), Ehsan Hajsafi, Masoud Shojaei (67. Mehdi Taremi), Karim Ansarifard, Alireza Jahanbakhsh (84. Sammas Ghoddos), Sardar Azmoun, Vahid Amiri

Portugalsko - Španělsko 3:3 (2:1)
Branky: 4. Ronaldo (pen.), 44. Ronaldo, 88. Ronaldo - 24. Costa, 55. Costa, 58. Nacho. ŽK: 28. Fernandes - 17. Busquets. Rozhodčí: Rocchi, Di Liberatore, Cariolato, Mauro Tonolini (všichni tři Itálie)
Portugalsko: Rui Patrício, Cédric Soares, Pepe, José Fonte, Raphaël Guerreiro, William Carvalho, João Moutinho, Bernardo Silva (69. Ricardo Quaresma), Bruno Fernandes (68. João Mário), Gonçalo Guedes (80. André Silva), Cristiano Ronaldo
Španělsko: David de Gea, Nacho, Gerard Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba, Sergio Busquets, Koke, David Silva (86. Lucas Vázquez), Isco, Andrés Iniesta (70. Thiago Alcântara), Diego Costa(77. Iago Aspas)