Jsem nejlepší na světě, věří si Neymar

Jsem nejlepší na světě, věří si Neymar

Cristiano Ronaldo zažil na rozdíl od Lionela Messiho perfektní start na mistrovství světa, ač reprezentace obou hráčů pouze remizovaly. Pro Portugalce je však tento bod spíše s příchutí výhry, kdežto pro Argentince s příchutí prohry. Jak na ně naváže třetí z favoritů na nejlepšího hráče planety a co o sobě říká?

Neymar před čtyřmi lety doma v Brazílii Kanárky k titulu nedotáhl, vliv na to však měl i zranění z play-off turnaje, kde hostitelská země shořela v semifinále s Německem neskutečně krutým poměrem 1:7. O dva roky později na olympijských hrách však Neymar dotáhl Brazilce k historicky prvnímu, věřte nebo ne, titulu na olympijských hrách.

Olympiáda je sice největší spotovní událost, ve fotbale je ale stále i vzhledem k systému populárnější a kvalitnější právě mistrovství světa, potažmo mistrovství jednotlivých kontinentů. A nic takového Neymar zatím nevyhrál. Je však nutné podotknout, že Lionel Messi je na tom stejně, zatímco Cristiano Ronaldo vyhrál s Portugalskem mistrovství Evropy.

Je ale na místě Neymara srovnávat se dvěma velikány? Je pravda, že už několik let se drží na špičce. Ale čísla a trofeje Ronalda a Messiho jsou přece jen někde jinde. Má za sebou první sezónu, kde byl hlavní postavou svého klubu, neboť dříve byl zastíněn právě Messim. Je tedy na místě, abychom o něm říkali, že patří k nejlepším hráčům světa?

On sám si ale myslí, že ano. Konkrétně říká to, že je úplně nejlepší. Je ale nutné to brát s rezervou, jak sám dodává. "Věřím, že jsem nejlepším hráčem na tomto světě," chválí sám sebe brazilská hvězda. "Ale to proto, že Cristiano a Messi nejsou z této planety," dodává. 

Většina objektivních fotbalových příznivců by asi mohla souhlasit. Někteří však mohou namítnout, že jména jako Salah, Griezmann či Dybala jsou lepší...