Z Afriky se ozvaly hlasy, které popírají rekord Ronalda. Komu tedy patří?

Z Afriky se ozvaly hlasy, které popírají rekord Ronalda. Komu tedy patří?

Cristiano Ronaldo zažil v pátek velký večer, kdy zaznamenal proti Španělsku hattrick. Portugalská hvězda skórovala na osmi velkých turnajích, což bylo ihned označováno za rekord. Z Afriky se však ozval dotčený útočník Asamoah Gyan, který se dožaduje toho, aby jeho střelecký apetit na vrcholných turnajích byl uveden jako ten rekordní.

Ronaldo se trefil v letech 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2017 a 2018, což z něj dělá velmi plodného střelce na mezinárodních turnajích. Dvaatřicetiletý ghanský útočník však přišel na svém Twitteru se zprávou, že je na tom v řeči čísel lépe než obávaný kanonýr z Realu Madrid.

Portugalský velikán se trefil na osmi vrcholných akcích za sebou, ale kapitán národního výběru Ghany o sobě tvrdí, že se mu to povedlo hned na devíti. Skóroval totiž na třech světových šampionátech a šesti závěrečných turnajích Afrického poháru národů.

„Lidi přehlížejí moje zásluhy v historii fotbalu. Není to vůči mě spravedlivé, ale rekordy přetrvají bez ohledu na to. Chci jenom, aby to věděl celý svět,“ napsal Gyan na sociálních sítích. Ghana v Rusku svůj výběr nemá, proto svou sérii již nenatáhne, ale i tak to značí, že má na svém kontě o jeden turnaj více se střeleckým prosazením, než slavný portugalský střelec. Svou zemi reprezentoval zatím ve 106 zápasech a zaznamenal 51 branek.