Achtung, achtung! Německá blamáž s Mexikem. Blíží se konec šampionů?

RUSKÉ POSTŘEHY

Snad žádný jiný z největších favoritů světového šampionátu neodlétal do Ruska s tak velkým vnitřním neklidem, jako obhájce titulu z Německa. A mistři světa se s tímto přívažkem nevyrovnali ani v prvním zápase na mistrovství. Senzačně podlehli Mexiku 0:1. Fotbalový gigant je v šoku a do dalšího zápasu se Švédskem musí vyhlásit stav nejvyšší pohotovosti.

Achtung, achtung! Německá blamáž s Mexikem. Blíží se konec šampionů?

Co Němce před cestou na východ tak rozhodilo? Dnes už to jsou všeobecně známé záležitosti: Třeba vynechání Leroya Saného v závěrečné nominaci a následná vlna kritiky na Löwa za to, že nejlepšího mladíka Premier League nechal doma. Také aféra Özila a Gündogana, kteří na svých sociálních sítích zveřejnili fotku s tureckým prezidentem. Nebo i nominace Manuela Neuera, který devět měsíců nehrál a přesto jel do Ruska jako brankářská jednička a kapitán. A hlavně pouze jedno vítězství v přípravě ze šesti zápasů.

Na akurátní Němce, spoléhající na disciplínu, přesnost a perfekcionismus až příliš. Stokrát nic umořilo osla, říká se v Česku.

A do toho přichází úvodní duel šampionátu s Mexikem. V základu se sedmi minulými mistry světa, s kanonýrem Müllerem, gólmanem Neuerem i rebelem Özilem. Ale přesto s jiným duchem. Jakoby postiženým předšampionátovými událostmi.

Týmem bez ducha, bez pohybu, to především, s mnohdy alibistickým snahami o řešení situace. Proto tým nedal Mexiku gól, byť po probenděné první půli zapnuly motory německých hráčů na vyšší obrátky. Ale vyloženou šanci v procentuální záplavě držení míče u Němců nehledejme.

Píšu tyhle řádky v podstatě s konečným hvizdem zápasu. A už se těším na rychlé reakce německých fotbalových serverů i pondělní vydání novin a magazínů. Na Löwovi a jeho družině nezůstane nitka suchá. To bude řežba, si pište.

Němci i přes mexickou blamáž mají jednu velkou výhodu a vlastně dva pokusy na nápravu. Nesou název Švédsko a Korea. Když je zvládnou, může být Mexiko zapomenuto. Když ne, mohou Němci následovat Italy v roce 2010 a Španěly v roce 2014. Ti jako obhájci titulu nepostoupili ze základních skupin a jeli s ostudou domů.

Achtung, achtung, to bude do sobotní bitvy se Švédy nosit v hlavě celé Německo.