Změny v Bohemians: 6 hráčů už je pryč, o Hůlkovi se bude jednat. Koho nového čeká práce pod Haškem?

Změny v Bohemians: 6 hráčů už je pryč, o Hůlkovi se bude jednat. Koho nového čeká práce pod Haškem?

Třítýdenní dovolená skončila také vršovickým Klokanům. Kdo vše už v Ďolíčku v novém soutěžním ročníku 2018/2019 nebude působit?

Kromě Benjamina Tetteha, jenž zkusí štěstí ve Spartě a Siima Lutse, jenž se přesunul do Teplic, skončil také brazilský útočník Lucas Dias, jenž byl uvolněn na hostování s opcí do izraelského klubu Hapoel Ironi Kirjat Šmona.

Dalším, kdo už v kádru trenéra Martina Haška nebude pokračovat, je slovinský zadák Milan Kocič, jemuž skončil jednoletý kontrakt a nyní si hledá nový klub.

Bohemians, kteří se rozloučili i s nevyužitým náhradníkem brankářem Michalem Bártou, mává také stoper Petr Buchta, který už stejně strávil jaro v Jihlavě a podle informací webu bohemians.cz přestupuje do Fastavu Zlín.

Když zůstaneme u defenzivy, nejistota panuje u dalšího působení Lukáše Hůlky, který byl v Ďolíčku zapůjčen z Mladé Boleslavi. Ačkoliv vršovické vedení i sám hráč stojí o pokračování na současné adrese, fotbalista začíná přípravu ve městě automobilů.

A co posily? Podpis brankáře Romana Valeše už byl oznámen dříve. Tým se může pochlubit uvázáním pětice Jakub Nečas, Rudolf Reiter, Jakub Nečas, Filip Hašek a Lukáš Juliš. Až na posledně jmenovaného autora devíti ligových branek, který je u Botiče pouze na rok zapůjčen, se všichni ze Sparty přesunují ke Klokanům natrvalo.

"Nyní už je Juliš po zdravotní stránce plně fit a my věříme, že v dresu Bohemky přispěje svými brankami k další úspěšné sezóně," zaznělo na webu bohemians.cz na konto čerstvě ženatého bývalého mládežnického reprezentanta.

Z mužstva nezmizí ani záložník Jan Záviška, který dosud v Praze pouze hostoval z Jihlavy. Bohemians ale uplatnili opci na jeho přestup.

Zcela novou tváří je pak jednadvacetiletý univerzální křídelník s boleslavskou minulostí Jan Vodháněl, který by měl přijít z Vlašimi na hostování s možností trvalého upsání. Nového svěřence osmačtyřicetiletého kouče Martina Haška nedávno testovala pár týdnů také Borussie Dortmund.

A ani to ještě nebude všechno. "Nejedná se o finální výčet a sportovní úsek usiluje o příchod dalších hráčů pro zvýšení konkurenceschopnosti Bohemians zejména v ofenzivní fázi hry," vzkázala tradiční pražská značka, která zaměstnává hráče jako Mašek, Jindrišek, Bartek či Fryšták.