Oporu nedokázal udržet ani Jankulovski! Hlinka mává Baníku kvůli lukrativnímu zahraničí

Oporu nedokázal udržet ani Jankulovski! Hlinka mává Baníku kvůli lukrativnímu zahraničí

Baník Ostrava uvolnil do přípravy druholigových Vítkovic šestici Jana Matěje, Dana Ožvoldu, Josefa Celbu, Tomáše Hykela, Dominika Smékala a Františka Chmiela.

V ostravském kádru končí po dvou kompletních sezonách také sedmadvacetiletý středopolař Marek Hlinka a to i přesto, že mělo klubové vedení eminentní zájem o prodloužení končící smlouvy.

Bývalý mládežnický reprezentant Slovenska odehrál za Baník 59 soutěžních duelů s bilancí osmi přesných zásahů. Další už však nepřidá, protože se rozhodl upřednostnit lukrativní nabídku ze zahraničí.

Nový sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski tak při jednáních s bývalým borcem Banské Bystrice, Spartaku Trnava, Skalice či Dukly neuspěl. "Mohu odpovědně říct, že jsem pro to, aby Marek Hlinka v Baníku zůstal, udělal vše, co bylo v mých silách," přiznal někdejší český reprezentant, jehož slova vyšla na webu fcb.cz.

"Celá záležitost už byla bohužel neřešitelná. Hráč už byl zkrátka rozhodnutý dát přednost nabídce ze zahraničí, které jsme nemohli konkurovat," pokračoval bývalý zadák Udinese či AC Milán.

"Bohužel jsme doplatili na určitý dluh z minulosti, protože jestliže chtěl Baník Marka Hlinku udržet, měl mu prostřednictvím sportovního ředitele nabídnout novou smlouvu podstatně dřív. Skutečnost, že k tomu nedošlo, nás nyní dostala do neřešitelné situace," uzavřel na stránkách fcb.cz Jankulovski, jehož tak nyní čeká práce, aby mezeru po odcházející opoře zacelil.