Tetteh chce, aby se na něj ve Spartě jednou vzpomínalo jako na Bonyho: Jsem si jistý, že produktivitu vylepším

Tetteh chce, aby se na něj ve Spartě jednou vzpomínalo jako na Bonyho: Jsem si jistý, že produktivitu vylepším

Ačkoliv ještě dvacetiletý ghanský útočník Benjamin Tetteh (v minulé sezoně 20 startů, 2 branky, 1 asistence) Spartě nepatří, s letenským celkem již trénuje a dotažení přestupu se zdá být pouze formalitou. Nový svěřenec kouče Pavla Hapala již poskytl oficiálním stránkám svého nového zaměstnavatele premiérové interview. Co vše v něm zaznělo?

O jasném kroku výše...

"Jsem neskutečně šťastný. Sparta je skvělý klub, ve kterém se ze mě může stát ještě lepší fotbalista. To, že sem přestoupím, je pro mě výborná zpráva. Už když jsem přicházel do Česka, kamarádi si mysleli, že jdu do Sparty, protože jiný český klub neznali. Teď jsem rád, že jim můžu konečně říct, že opravdu budu hrát za Spartu."

O navázání na odkaz Bonyho Wilfrieda, se kterým je srovnáván...

"Bony je výborný fotbalista, ostatně už dlouho hraje v Anglii. Já jsem mladý a jednou bych si také rád zahrál za své vysněné kluby. Nejdřív chci ale zažít velké úspěchy ve Spartě, přinést momenty štěstí fanouškům. V tom bych možná mohl navázat na Bonyho. Chtěl bych, aby se tady jednou na mě vzpomínalo podobně jako něj."

O očekáváních před startem nové sezony...

"Máme hodně výborných fotbalistů a jsem spokojený, že jsem se k nim mohl přidat. Doufám, že před sebou máme skvělou sezónu, kterou zakončíme s mistrovským pohárem v rukou."

O tom, že by rád byl gólovější...

"Je pravda, že za Bohemians jsem dal v minulé sezóně jenom dva góly, ale teď budu ve Spartě. Přeci jenom budeme hrát výrazně útočnějším stylem než Bohemka a i díky tomu se budu dostávat do většího množství šancí. Proto si jsem jistý, že svou střeleckou produktivitu vylepším."