Na jablonecké Střelnici přijdou o Diviše, Janetzkého i Kouřila. Kam míří?

Na jablonecké Střelnici přijdou o Diviše, Janetzkého i Kouřila. Kam míří?

Do letní přípravy se zapojují i svěřenci trenéra Petra Rady, na které před začátkem sezony čeká generálka šesti zápasů. V té se sice představí nové posily, zato staré tváře se s klubem pro změnu loučí.

Nová sezona nám již pomalinku začíná klepat na dveře a spolu s tím je důležité, aby se všichni hráči dostali do optimální kondice. Pro hráče Jablonce to bude v Rakousku, kde na ně čeká třízápasový test, po němž se přesunou zpět do České republiky, kde stejnou porcí zápasů zakončí šestici přípravných duelů. Pro klub je to skvělá příležitost, jak do kádru pro účast v evropských soutěžích zakomponovat i nové posily. Diváci se mohou těšit zejména na Miloše Kratochvíla (Plzeň) a Tomáše Břečku (Slovácko).

Ačkoliv se jedná pouze o přípravu, která má trenérovi pomoci s výběrem ideálního kádru do ostré části sezony, již teď je jisté, že v ní nebude figurovat hned celá trojice hráčů. Zatímco Michal Trávník kvůli reprezentačním kláním dostal volno navíc a k týmu se tedy připojí později, tak útočník Jaroslav Diviš a obránce Martin Kouřil se s mužstvem nadobro loučí. Jak klub uvedl na svých stránkách, pro Diviše je přichystáno angažmá v Mladé Boleslavi a pro Kouřila v druholigovém Varnsdorfu.

Co se pokračování v nabírání nových zkušeností týče, v Rakousku se nepředstaví ani jednadvacetiletý záložník Jakub Janetzký, na něhož čeká roční hostování v Opavě. Tedy v klubu, který on sám už dobře zná.

A jak by měl vypadat celý kádr Jablonce pro letní přípravu 2018?

Brankáři: Hanuš Jan, Hrubý Vlastimil, Klement Martin

Obránci: Břečka Tomáš, Hanousek Matěj, Holeš Tomáš, Janković Nikola, Lischka David, Zelený Jaroslav

Záložníci: Breda David, Breda Dominik, Hübschman Tomáš, Jovović Vladimir, Kratochvíl Miloš, Kubista Matěj, Kubista Vojtěch, Masopust Lukáš, Pleštil Dominik, Považanec Jakub, Trávník Michal

Útočníci: Čvančara Tomáš, Doležal Martin, Chramosta Jan, Ikaunieks Davis