TOP 10 nejhodnotnějších týmů na mistrovství světa

Kostky byly hozeny, mistrovství světa již je v plném proudu a spolu s tím se nám odhalují i další zajímavé statistiky. Další z nich, na kterou se podíváme, je součet hodnoty hráčů jednotlivých týmů, který určuje celkovou současnou tržní hodnotu reprezentačního mužstva. Naplní papíroví favorité svou úlohu na šampionátu, nebo se dočkáme nějakého překvapení?

TOP 10 nejhodnotnějších týmů na mistrovství světa

Názory mnoha expertů nám říkají, že na mistrovství světa nenajdete lehkého soupeře. Každý tým totiž musel již během kvalifikační fáze prokázat veliké odhodlání, jež se pokusí zúročit na ještě větším šampionátu. Důkazem nám mohou být i průběžné výsledky z prvních kol, kde již spousta favoritů klopýtla a své zaváhání se teprve pokusí napravit.

Co se kvality týče, z tohoto hlediska by o postupujících týmech mělo být předem jasno, avšak nesmíme zapomínat i na to, že kolikrát celkovou hodnotu jednoho mužstva zvedá jeden hráč, na jehož přínos nemůžete po celý průběh turnaje stále spoléhat. Například o Brazílii se mluví jako o skvěle sehrané mašině, která se dle bookmakerů řadí na samotný vrchol fotbalového světa, ovšem její celkovou hodnotu kádru tvoří téměř z dvaceti procent jeden hráč. Ten, jenž se loni v létě stal nejdražší posilou v historii přestupů.

Pod drobnohledem mnoha fotbalových fanoušků zůstává také národní tým Francie, který se stává kolébkou několika vycházejících talentů. Už tato generace, s níž se můžeme setkat na turnaji v Rusku, vykazuje veliký potenciál a v průběhu následujících let se od ní dá čekat ještě jisté zlepšení. Za zmínku stojí jeden z nejlepších defenzivních záložníků světa N'golo Kanté nebo útočné eso z Parku princů Kylian Mbappé. Celková hodnota jen obou těchto hráčů by již dneska přesáhla 200 milionů liber.

Po dlouhé době se nesou veliká očekávání i ze hry a postupu Anglie. V jejím popředí nestojí nikdo jiný než Harry Kane, jehož sebevědomí s kapitánskou páskou na ruce opět o něco povyrostlo. Ten se nyní po boku zkušených spoluhráčů pokusí o překvapení, na které by mohly další generace hrdě vzpomínat.

Teprve až závěrečné umístění nám poté ukáže, jak moc se papírové předpoklady mýlily. Než se tak stane, pojďme si prozatím společně představit celou desítku těch nejhodnotnějších týmů.

#10 Chorvatsko

Celková hodnota kádru: 324 milionů liber
Nejhodnotnější hráč: Ivan Rakitić - 45 milionů liber