Žádná lukrativní exotika, z Jihlavy se Rakovan vydal po stopách Zlámala na ostrovy

Žádná lukrativní exotika, z Jihlavy se Rakovan vydal po stopách Zlámala na ostrovy

Čerstvě druholigové Jihlavě zamával osmadvacetiletý slovenský brankář Matej Rakovan, který si zahraje druhou nejvyšší soutěž ve Skotsku.

Rakovan využil končící smlouvy na Vysočině a jakožto volný hráč zamířil za životní a sportovní výzvou na ostrovy, na nichž bude hájit barvy FC Dundee United.

"Jihlavský sestup mne strašně mrzí. Na jaře jsme pro záchranu všichni udělali maximum, bohužel nám potřebný poslední krůček scházel. Vysočině přeji jen to nejlepší a moc jí děkuji za tříleté angažmá. Před možností pokračovat v FC Vysočina jsem však upřednostnil možná poslední šanci změnit prostředí a zamířit do zahraničí," pronesl na webu fcvysocina.cz bývalý gólman Žiliny, Karviné či Slavie.

Muž s osmačtyřiceti starty v první české lize hodlá pomýšlet na Premiership. "Dundee United představuje tradiční skotský klub, jenž v uplynulé sezóně Championship skončil na 3. příčce a netají se ambicí v nadcházejícím ročníku postoupit do nejvyšší soutěže. V klubu jsem úspěšně absolvoval zdravotní prohlídku a podepsal profesionální kontrakt. Jsem za to samozřejmě strašně rád a na novou sportovní a životní výzvu se velmi těším. Upřednostnil jsem ji před finančně zajímavějšími nabídkami z fotbalově exotických destinací," ozřejmil Rakovan.

Ten věří, že si v novém prostředí najde čas, aby se potkal se svými kolegy ve zbrani, a sice Zdeňkem Zlámalem z Heart of Midlothian a Martinem Dúbravkou z Newcastlu United.