Rada do Jablonce láká posilu z Jižní Ameriky

Rada do Jablonce láká posilu z Jižní Ameriky

Severočeský Jablonec čeká za pár týdnů nejen start české elitní soutěže, ale také účast v základní skupině Evropské ligy. I proto trenér Petr Rada nelení a na přestupovém trhu je hodně aktivní. Čtvrtou letní akvizicí by mohl být Uruguayec Rafael Acosta, o jehož příchodu se na Střelnici vyjednává.

Sedmadvacetiletý Acosta za sebou má angažmá v Bohemians a v Brně, kterého je v současnosti kmenovým hráčem. Zkušený pravý záložník je v tuto chvíli v zahraničí, kde si zařizuje potřebné dokumenty.

Na českých trávnících se poprvé objevil v roce 2015, když paradoxně nastoupil v dresu klokanů právě proti Jablonci a hned v šesté minutě se zapsal mezi střelce. Za Bohemians odehrál 25 utkání s bilancí pěti branek. Následující sezonu působil v zahraničí, aby se pro ročník 2016/17 opět vrátil do HET ligy, tentokráte do Brna. Nejvyšší ligu hrál také v Uruguayi a v Mexiku.

"Je velká výhoda, že už českou ligu hrál, hlavně co se týče řeči. Myslím si, že umí česky, stejně jako Ikaunieks. To je vždy důležité, aby ti hráči uměli řeč. Nebo se aspoň snažili. Je vždy lepší, když se s ostatními hráči domluví," řekl Rada novinářům.

Kromě Acosty řeší Rada také pozici pravého stopera, protože v kádru má do středu defenzivy pouze dva levonohé hráče. Jedním z možných adeptů je sparťan David Hovorka.

Na Střelnici se již dříve hlásili stoper Tomáš Břečka ze Slovácka, záložník Miloš Kratochvíl z Plzně a čerstvě také kanonýr Jihlavy Davis Ikaunieks.