Nevzít Icardiho na MS byla chyba a jsou až na Messiho Chorvati lepší než Argentinci?

Nevzít Icardiho na MS byla chyba a jsou až na Messiho Chorvati lepší než Argentinci?

Fanoušci Argentiny věřili, že si po kvalifikaci, ze které se na světový šampionát dostali na poslední chvíli, spraví v Rusku chuť. Po prvním duelu ve skupině proti Islandu však jejich nadšení poněkud opadlo. Messi nedal penaltu a favorit bral jen bod za remízu 1:1. Kde je chyba? Podle někdejší opory Javiera Zanettiho v chybném rozhodnutí trenéra Jorgeho Sampaoliho, který na turnaje nevzal Maura Icardiho.

Pětadvacetiletý střelec Interu se na šampionát může dívat jen v televizi, protože se nevešel do závěrečné nominace. Ostatně to vzhledem ke konkurenci v útoku nebylo zas tak velkým šokem. O místo bojoval s Lionelem Messim, Sergiem Agüerem, Paulem Dybalou nebo Gonzálem Higuaínem a neuspěl.

Přitom za sebou má výtečnou sezonu, když dal za černomodré 29 ligových branek a navázal tak na předchozí vydařené ročníky. Přesto má na svém kontě jen pět reprezentačních startů, přitom takřka kdekoli jinde by byl klíčovým hráčem.

„Mauro Icardi si pozvánku do Ruska zasloužil. Je mladý a má před sebou budoucnost,“ řekl Zanetti, který z remízy proti Islandu žádnou vědu nedělá. „Je to teprve skupině. Musíte dát týmu trochu času,“ prozradil a připomněl i nedávnou změnu kouče na reprezentační lavičce.

Napravit si reputaci budou mít Argentinci šanci v dalším duelu proti Chorvatsku. To však bude výrazně těžším protivníkem než Seveřané. Podle Matea Kovačiče má jihoevropský celek dokonce lepší tým než bílomodří, vyjma Lionela Messiho.

„Jejich hra hodně záleží na Messim, i tak ale mají velkou kvalitu. Nemůžeme se připravovat na jednoho hráče, musíme podat kolektivní výkon. Věřím, že se nemáme čeho bát. Máme na soupisce lepší hráče než náš soupeř. Jedinou výjimkou je Messi,“ řekl středopolař Realu Madrid.