Má se Čech začít bát? Arsenal oficiálně posílil brankář Leverkusenu

Má se Čech začít bát? Arsenal oficiálně posílil brankář Leverkusenu

Netrvalo to dlouho a jak nový trenér Arsenalu při svém nástupu slíbil, tak začal i konat. Další kousek skládačky při cestě za obnovením zašlé slávy se londýnským Kanonýrům pokusí doplnit německý brankář Bernd Leno. 

Se spekulacemi o tom, že má být pozice českého brankáře Petra Čecha v Arsenalu v ohrožení, jsme se setkávali v posledních týdnech poměrně často, avšak nyní nastává doba, kdy by sama naše bývalá reprezentační jednička měla pozorně zbystřit. Španělský trenér Unai Emery, jenž se kormidla potápějícího parníku chopil po Arsène Wengerovi, si z Leverkusenu přivádí nového gólmana, od něhož očekává velké věci. 

Bernd Leno je sice odchovancem Stuttgartu, ale prosadit se dokázal až v dresu Bayeru Leverkusen, kde v posledních letech prokazoval natolik velký potenciál, že bylo jen otázkou času, než kolem něho začnou kroužit supi předních evropských klubů. Sám brankář již v minulém létě několika nabídkám musel odolávat, ale letos si konečně řekl, že je čas na změnu. A ta změna přichází s velkým projektem, jenž bude mít za úkol vrátit Arsenal zpátky na vrchol, což je předsevzetí, se kterým bývalý manažer Sevilly nebo PSG přišel do Londýna. 

„Jsem opravdu velice potěšen tím, že se nám podařilo získat tak kvalitního brankáře, jakým Leno už v současnosti je. V Leverkusenu předváděl naprosto skvělé výkony a po zásluze byl posledních sedm let regulérní jedničkou týmu. Všichni se už nyní nemůžeme dočkat, až spolu začneme pracovat,“ uvedl šestačtyřicetiletý trenér. 

Arsenal šestadvacetiletého gólmana přivádí za částku 26 milionů eur a jeho služby by si měl pojistit na následujících pět let. Vzhledem k jeho příchodu visí jistý otazník nad budoucností z jedno (nebo obou) ze stávajích brankářů. Vedle Petra Čecha se totiž stále netuší, kam nohy zavedou i kolumbijskou reprezentační jedničku Davida Ospinu.