Kratochvíl se Rady nebojí a říká: Poslední tři čtyři roky jsem byl furt někde jinde, už mě to moc nebavilo

Kratochvíl se Rady nebojí a říká: Poslední tři čtyři roky jsem byl furt někde jinde, už mě to moc nebavilo

Své první dny v Jablonci nezažívá pouze nadějný obránce Tomáš Břečka, ale také mladý středopolař Miloš Kratochvíl, jenž by se chtěl na Střelnici konečně usadit dlouhodoběji.

Přesun z druhé ligy do týmu, kterého čeká základní skupina Evropské ligy, je velký. "Už půl roku zpátky jsme se o tom bavili. Snažil jsem se držet si tam výkonnost a pokusit se zachránit Zbrojovku. To bohužel nedopadlo, ale aspoň pro mě to dopadlo v uvozovkách dobře. Stále je mi to líto vůči Brnu, kabina i lidi tam okolo byli super. Věřím, že se Brno za rok vrátí, do ligy určitě patří. Držím jim palce, aby to zvládli. Když spadnete do druhé ligy a nedaří se celému týmu, tak se sotva může dařit i jednotlivcům. Pro mě je přestup do Jablonce obrovský posun. Jít ze sestupujícího týmu do třetího ligového týmu, který hraje rovnou základní skupiny Evropské ligy, to je prostě super," zářil na webu fkjablonec.cz nový svěřenec kouče Petra Rady.

Toho provází renomé přísného stratéga. Nebojí se ho jeden ze severočeských nováčků? "Těším se. Myslím, že to bude v pohodě. Zažil jsem trenéra Pivarníka, to je trochu podobný trenér. Prosadit se bude těžké. Jsou tu kluci, kteří si tu Evropskou ligu vykopali. Příprava je docela krátká, asi bude záležet na každém tréninku a zápasu. Zdejší středová řada byla zaběhlá, kluci si rozuměli. Jsem si toho vědom, ale myslím si, že jsem na to připravený. Už se na to těším, určitě zabojuji o místo," pokračoval na oficiálních stránkách Peltova celku perspektivní borec, který již stačil pochválit i město a hezký stadion.

A jak již zaznělo v úvodu, po několika hostováních v Senici či Sokolově by se dvaadvacetiletý záložník na současné adrese rád zdržel déle. "Je to tak. Poslední tři čtyři roky jsem byl furt někde jinde, to už mě moc nebavilo, stejně jako mojí přítelkyni. Furt jsme se stěhovali. Jsem rád, že jsem udělal posun v tom, že jsem šel tentokrát na přestup a můžu se usadit," uzavřel letošní vítěz zimmí Tipsport ligy, jenž dosud v české nejvyšší soutěži odehrál jednadvacet zápasů s bilancí jednoho přesného zásahu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.