Že by lov zkušených neskončil jen u Kadlece? Kordula s Levým se baví i o Kúdelovi s Petrželou

Že by lov zkušených neskončil jen u Kadlece? Kordula s Levým se baví i o Kúdelovi s Petrželou

Slovácko mělo v poslední době rozeseto po hostováních hned deset hráčů, konkrétně šlo o jména Biolek, Prajza, Dramé, Tkáč, Chyla, Suchý, Kovář, Semanko, Nemrava a Ťok. S kým už se v Uherském Hradišti bude počítat pro nový soutěžní ročník 2018/2019?

Hlavní trenér moravského klubu Michal Kordula oznámil, že sedm z nich si může hledat nový klub. "Z uvedených hráčů počítám do přípravy s Dramem, Tkáčem a Nemravou. Soufiane Dramé dostane příležitost v přípravě a během ní uvidíme, jaký udělal v druhé lize progres. Ostatní hráči si ve spolupráci s klubem a agenty můžou hledat angažmá," pronesl kouč.

Jak plánuje stratég naložit s nejlepšími mladíky Pospíšlem, Tischlerem a Kohútem? "Kohút a Tischler se zapojí do přípravy s ligovým týmem a na základě jejich výkonnosti se rozhodneme, jak dál. Pospíšilovi budeme shánět hostování tak, aby udělal krok dál z juniorské soutěže k mužskému profi fotbalu," pokračoval Kordula.

Za týmem, který se nalézá na kondičním soustředění ve Velkých Losinách, dorazil v týdnu rok před koncem sparťanské smlouvy Michal Kadlec. "Po tom, co Michal Kadlec nenastoupil do přípravy se Spartou Praha, jsme se dohodli, že nastoupí přípravu u nás. Důvodem bylo zejména to, že sám Michal projevil zájem vrátit se do Slovácka. Pokud vše po sportovní a administrativní stránce dopadne dobře, tak by to mohlo být pro obě strany zajímavé," uvedl ředitel 1. FC Petr Pojezný, jehož slova vyšla na webu fcslovacko.cz.

Čtyřicetiletý Kordula však diskutuje se sportovním vedením na čele se Stanislavem Levým o jednatřicetiletém Ondřeji Kúdelovi ze Slavie, jenž opustil město kvůli Letné v roce 2007 a o čtyři roky starším křídelníkovi Milanu Petrželovi z Plzně, jenž se ze stejné adresy odebral do metropole v roce 2006. Slovácko sonduje situaci také u nich.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.