Štajner přestupuje i ve 42 letech a zahraje si s Čížkem a Huškem. Navíc mu bude opět šéfovat Pelta

Štajner přestupuje i ve 42 letech a zahraje si s Čížkem a Huškem. Navíc mu bude opět šéfovat Pelta

Ačkoliv už je Jiří Štajner nesporným veteránem, i na "stará kolena" se dočkal přestupu a divizní Chrastavu, která ovšem sestoupila, vyměnil po třech letech služeb za Jiskru Mšeno.

"V divizi se mi zalíbilo, ještě jeden rok jsem si tam chtěl dát. V Chrastavě se mi docela i dařilo, takže myslím, že ještě jeden rok můžu divizi v klidu zahrát. Navíc když budu v dobrým mančaftu jako je Mšeno, kde budou kluci běhat, mi to dává smysl. Na takové úrovni to ovšem bude už asi poslední rok. Když bude chuť a zdraví, tak pak budu hrát dál na nižším levelu, ale uvidíme. Nevím, jestli bych si vůbec třeba v takové v I.A třídě zahrál a jestli by nebylo lepší se na to už vybodnout... V divizi si však ještě zahrajete, tam jsou fotbalisti, že když jim to dáte, tak to někdy i vrátí. Ale níž už je to čím dál těžší," nechal se slyšet bývalý ofenzivní hráč Sparty či Hannoveru, který nasázel v minulém ročníku během devětadvaceti startů 12 branek.

Dotyčnému klubu, jehož soupiska čítá i další dávné exsparťany Luboše Huška či Tomáše Čížka, vládne syn jabloneckého majitele Miroslava Pelty Adam Pelta a právě o této adrese se do budoucna uvažuje v tom smyslu, že se stane farmou právě prvoligového celku ze severočeské Střelnice, který si v nadcházející sezoně zahraje základní skupinu Evropské ligy.

Majiteli dvou libereckých titulů, jenž má za sebou osm bundesligových let a momentálně je se dvěma zlomenými žebry na marodce, ale už pikantní přesun nevadí. "Vím, že je to trochu paradox, když jsem dřív hrál za Liberec. I na tohle při jednání došla řeč, jestli by mi to jako Liberečákovi nevadilo, ale nemám s tím nejmenší problém. Ve 42 letech si nebudu hrát na nějaké rivality, navíc jde o Mšeno, ne o Jablonec. „Možná v Liberci někdy nějaké narážky uslyším, i když myslím, že málo. Ostatně mě znají, však jsem už jednou utekl do Mladé Boleslavi," připomněl svůj pět let starý krok někdejší český reprezentant, jehož slova vyšla na stránkách sport.cz.