Důležitý muž barcelonské defenzivy Jordi Alba zklame Tottenham...

Důležitý muž barcelonské defenzivy Jordi Alba zklame Tottenham...

Tottenham Hotspur dlouhodobě touží po příchodu barcelonského Jordi Alby, který na právě probíhajícím mistrovství světa v Rusku ani jednou nechyběl v základní sestavě svého Španělska.

Borec, jenž před šesti lety měnil trikot za 14 milionů eur, však chce zůstat věrný svému katalánskému chlebodárci ze slavného Camp Nou a vábení ambiciózního manažera Maurizia Pochettina odmítá...

"V Barceloně jsem moc šťastný a rád bych tady zůstal až do konce své kariéry. Záleží však na rozhodnutí klubu, na které mají vliv i moje výkony," vzkázal obránce, který si během šesti let v oněch barvách připsal výhru v Lize mistrů i osm trofejí ve Španělsku.

Někdejší defenzivní specialista Valencie, jehož konto zdobí i titul mistra Starého kontinentu z roku 2012, ovšem ví, že je momentálně v klubu důležitým článkem. "Uplynulou sezonu jsem odehrál velmi dobře a proto můj odchod z Camp Nou nevidím reálně," zklamal londýnské Kohouty svěřenec Ernesta Valverdeho.

Devětadvacetiletý levý bek má navíc s Blaugranas kontrakt ještě na dvě sezony až do 30. června 2020. Pokud by ho chtěl někdo dříve, výstupní klauzule dosahuje výše 150 milionů eur.