Německo musí vyhrát. Nejlépe nám to jde pod tlakem, říká však legenda

Stále ještě mistři světa Němci vstoupili do turnaje levou nohou, když podlehli na úvod šampionátu Mexiku poměrem 0:1. Další zápas se Švédskem je pro ně tedy klíčový - tým vedený Joachiem Löwem prostě musí vyhrát.

Německo musí vyhrát. Nejlépe nám to jde pod tlakem, říká však legenda

Pesimisté věří, že Německo půjde ve stopách předešlých dvou mistrů světa Itálie a Španělska a na dalším turnaji vypadne už ve skupině. Optimisté ale zastávají názor, že silný, sehraný tým plný hvězd se probere z jednorázového šoku a nejen germánským kolegům ze Švédska dá najevo, že je s nimi třeba počítat.

A mezi optimisty se řadí i Miroslav Klose. A že ten o mistrovství světa něco ví. Právě on je totiž nejlepším střelcem v historii největší fotbalové slavnosti a i on patří do zlaté party z Brazílie před čtyřmi roky, ačkoliv už ukončil kariéru.

Mistr světa a také symbol fair-play Klose z vlastních zkušeností ví, že právě pod tlakem se Němci cítí nejlépe. Mají to prý v krvi. Nikomu se proti pořadateli brazilského kalibru v semifinále mistrovství světa nehraje dobře, no Němci je zničili rozdílem několika tříd 7:1. 

Tohle sice ten případ nebude, i přesto to ale svým způsobem bude zápas typu "vyhrej, nebo nic." Německo proto musí předvést maximálně koncentrovaný a perfektní výkon, aby Švédsko porazil. Budou tak potřeba zkušenosti, sehranost a kvalita. A to Němcům nechybí. Akorát to musí předvést...