Budějovické křídlo je v kurzu. Liberec je však před Zlínem, Olomoucí a Opavou krok napřed

Slovan Liberec si v nové sezóně pohárovou Evropu nezahraje. Na severu Čech byli této vytoužené metě blízko, ale nakonec to bodově nestačilo. Klub hodlá v létě posilovat a přivést nové hráče, kteří pomohou sny a plány vyplnit. Aktuálně je Slovan blízko další vytoužené posily.

Budějovické křídlo je v kurzu. Liberec je však před Zlínem, Olomoucí a Opavou krok napřed

Pod Ještěd již zamířil z Táborska záložník Aleš Nešický a útočník Elvis Mashike Sukisa z Budějovic. Právě na jihu Čech by mohl Slovan loupit opětovně, neboť si na této adrese vyhlédl i čtyřiadvacetileté křídlo, o které se zajímá také Zlín, Olomouc nebo Opava.

Jakub Pešek by se mohl zapojit do přípravy Liberce již velmi brzy, pokud severočeský klub uhradí požadovanou sumu. Přestupní částka se odhaduje na čtyři miliony korun, což je na druholigového hráče poměrně vysoká cifra. Budějovice ale ví, jaký poklad ve svých řadách mají a nehodlají ho pustit za almužnu.

Pešek v uplynulé sezóně odehrál 28 zápasů a zaznamenal v nich šest branek a devět asistencí. Odchovanec Sparty je v Dynamu klíčovou tváří, proto vedení s jeho uvolněním nespěchá. Pokud však požadovaná částka nabídnuta bude, nebude se prodeji bránit.

„Kdybychom ho neměli, tak se na jaře možná ani nedostaneme do vápna,“ poukazoval na kvalitu Peška generální manažer Dynama Martin Vozábal. Jisté je, že boj o jeho zisk už začal a nyní již můžeme sledovat, který zájemce nakonec uspěje. Je totiž nepravděpodobné, že by v Budějovicích odehrál i další sezónu.