Vzpoura v argentinské kabině, Sampaoli bude Messiho loutkou

Vzpoura v argentinské kabině, Sampaoli bude Messiho loutkou

V kádru argentinské reprezentace zdá se došlo k převratu. Jihoamerický celek má po dvou zápasech na svém kontě jediný bod a je na pokraji vyřazení. Podle hráčů je na vině trenér Jorge Sampaoli, jehož kompetence by od teď měli převzít sami hráči v čele se zkušenými Lionelem Messim, Javierem Mascheranem a dalšími. Poslední utkání ve skupině proti Nigérii totiž rozhodne o dalším osudu Argentiny na turnaji.

Na vrcholové scéně jde o něco naprosto nevídaného a vše je umocněno tím, že jde právě o Argentinu, jednoho z favoritů turnaje. Po porážce 0:3 s Chorvatskem se podle Daily Mail zkušení hráči obrátili na na technického ředitele Argentinského fotbalového svazu Jorgeho Burruchagu s tím, že Sampaoli by už neměl vybírat základní sestavu a ani by neměl volit taktiku.

Tento scénář podle seznam zpráv připustil i mistr světa s Argentinou z roku 1986 Ricardo Giusti. „Mluvil jsem s Burruchagou, takže vím, že dovolil hráčům převzít velení. Pokud bude chtít Sampaoli proti Nigérii sednout na lavičku, tak může. Pokud ne, tak to také nebude problém,“ řekl.

Nové pořádky měl předseda argentinského svazu Claudio Tapia sdělit Sampaolimu v sobotu s tím, že ve funkci zůstává, ale jeho kompetence de facto přebírají hráči. Na poslední utkání proti Nigérii tak budou sestavu a taktiku volit hráči v čele s Messim.

Argentinci mají jeden z nejstarších týmů na turnaji, takže pro řadu hráčů je to poslední šance na světový triumf.