Kane jako Superman. Kapitánská páska mu jde k duhu

RUSKÉ POSTŘEHY

Pět branek zaznamenali nejlepší střelci mistrovství světa 2006 a 2010 Miroslav Klose s Thomasem Müllerem za celý turnaj. Anglický kanonýr Harry Kane zvládl stejnou porci gólů za dva zápasy a fanoušci hrdého Albionu se mohou radovat, že má jejich hlavní hvězda takovou střeleckou formu. I Cristiano Ronaldo, považovaný mnohými za nejlepšího hráče světa, má o zářez méně.

Kane jako Superman. Kapitánská páska mu jde k duhu

Čtyřiadvacetiletý anglický fotbalista skóroval na letošním světovém šampionátu v Rusku dvakrát v úvodním střetnutí proti Tunisku při výhře 2:1 a dokonce hattrickem přispěl k vysokému vítězství 6:1 nad Panamou. Tři góly v jednom utkání zaznamenal Kane jako třetí anglický hráč v historii. Po Geoffu Hurstovi a Garymu Linekerovi.

Nejlepší střelci na MS 2018:

  1. Harry Kane (Anglie) – 5 branek
  2. Cristiano Ronaldo (Portugalsko), Romelu Lukaku (Belgie) – 4 branky
  3. Denis Čeryšev (Rusko), Diego Costa (Španělsko) – 3 branky

Ofenzivní hvězdě Tottenhamu Hotspur jde k duhu kapitánská páska, kterou dostal přes mistrovstvím na rukáv od trenéra Garetha Southgatea. Jako kapitán skóroval jedenáctkrát v pouhých sedmi duelech včetně přípravných zápasů. O jeho výborné produktivitě svědčí i fakt, že na pět branek na závěrečném turnaji spotřeboval jen šest střel na branku.

Kane jako kapitán Anglie: 7 zápasů/11 branek

Forma Harryho Kanea ostře kontrastuje s rozpoložením argentinské superstar Lionela Messiho. Zatímco forvard Albionu vstřelil na svém prvním světovém šampionátu pět branek za 152 minut, Messi potřeboval na stejný počet gólů čtyři mistrovství světa mezi roky 2006 a 2018. A v Rusku se netrefil ani z pokutového kopu, kdežto Kane skóroval z jedenácti metrů hned dvakrát.

Harry Kane: 5 branek/152 minut

Lionel Messi: 5 branek/4 mistrovství světa

Namlsaní angličtí fanoušci už vidí svěřence kouče Garetha Southgateea nejen v osmifinále, ale po dvaapadesáti letech také s pohárem pro mistry světa. A kdo jiný by měl dovést Angličany k druhému prvenství na světovém šampionátu v historii, než Harry Kane.

Na sociálních sítích nová anglická fotbalová modla podle některých fanoušků už ani není normální člověk. Jedni ho vidí jako létajícího superhrdinu Supermana, druzí by ho zase posadili na papežský stolec do Vatikánu. O novém držiteli Zlatého míče už mají minimálně v Anglii jasno půl roku dopředu.