Salah nepřišel na tiskovku a odmítl převzít cenu pro nejlepšího hráče zápasu. Je pravda, že už nechce reprezentovat?

Možná jste si všimli, že Mohamed Salah není zcela ve své kůži a v egyptském dresu není tak rozesmátý, jak ho známe z liverpoolského angažmá. Již před časem se psalo o jeho neshodách s tamním svazem.

Salah nepřišel na tiskovku a odmítl převzít cenu pro nejlepšího hráče zápasu. Je pravda, že už nechce reprezentovat?

Aktuální nespokojenost ještě přiživil po třetím skupinovém zápase své země, která při rozlučce s ruským šampionátem podlehla Saúdské Arábii (1:2).

Bývalý borec Basileje, Chelsea či AS Řím totiž nepřišel na tradiční pozápasovou tiskovou konferenci. Vše bylo zarážející o to více, že byl vyhlášen nejlepším hráčem pondělního utkání.

Šestadvacetiletý Egypťan se navíc odmítl vyfotit s oceněním, jehož sponzorem je pivovar. Před ním tak učinil i brankář Mohamed Al-Shenawy a zřejmě se tak stalo kvůli náboženskému přesvědčení.

Trenér Héctor Cúper ho pak musel omlouvat. "Nevím, proč tady není. Vím, že byl s lékařem," nechal se slyšet hlavní kouč faraonů, jenž v minulosti vedl Mallorku, Valencii, Inter Milán, Betis Sevilla či Parmu.

Cúper také musel zahánět zvěsti o tom, že by nejlepší střelec uplynulého ročníku Premier League uvažoval o konci reprezentační kariéry, která se zatím natáhla na třiatřicet mezinárodních startů. "Nemyslím si, že je to pravda. Všichni, kteří jsou tady, si cení možnosti oblékat dres národního mužstva," zakončil dvaašedesátiletý argentinský odborník.