Ibrahimovič nezklamal: Zvládl bych to mnohem lépe

Švédskou reprezentaci čeká na světovém šampionátu v Rusku závěrečný duel ve skupině a Seveřané doufají, že nebude závěrečným na celém turnaji. Po dvou zápasech totiž mají jen tři body a nyní se postaví zatím stoprocentnímu Mexiku. V zamotané skupině ale o postup usilují i úřadující šampioni z Německa, kteří mají stejně bodů jako Švédové. Co na to říká Zlatan Ibrahimovič?

Ibrahimovič nezklamal: Zvládl bych to mnohem lépe

Po výhře nad Jižní Koreou 1:0 čekal tým Janneho Andeerssona výběr Německa. Po trefě Oly Toivonena to se třemi korunkami vypadalo nadějně. Brzy po změně stran ale srovnal Marco Reus, aby v nastaveném čase rozhodl o výhře favorita Toni Kroos.

Jak by se teď asi švédskému týmu hodil útočník Zlatan Ibrahimovič, který nyní působí v zámořské MLS… Šestatřicetiletý kanonýr skončil v reprezentaci v roce 2016, ale poté, co se Švédsko kvalifikovalo na MS, se vyrojily spekulace o jeho možném návratu do národního celku.

Sám Ibrahimovič se nechal slyšet, že pokud by dostal nabídku, tak by jel. Nominační pozvánka mu ale na stole nepřistála. A to je chyba. Alespoň podle kontroverzního kanonýra.

Když se ho novináři ptali, jestli bylo těžké sledovat švédský tým jen v televizi, odpověděl: „Nebylo. Na začátku to bylo divné, protože jsem věděl, že bych to zvládl mnohem lépe než někteří hráči. A stále si to myslím. Pak jsem ale dospěl do stavu, kdy jsem si řekl, že je nechám dělat jejich práci. Já nebyl zvaný.“