Barceloně nevyšel lov v Madridu. Na koho obrací Katalánci pozornost teď?

Barceloně nevyšel lov v Madridu. Na koho obrací Katalánci pozornost teď?

Sportovnímu vedení Barcelony se zamlouvá myšlenka na senzační nákup mladého útočníka brazilské reprezentace s devatenácti mezinárodními starty Gabriela Jesúse, jenž si udělal jméno v Palmeiras.

Frustrovaní Katalánci několik dní rozdýchávali skutečnost, že se jejich dlouhodobý cíl Antoine Griezmann rozhodl pokračovat v Atlétiku.

Nyní by úřadující šampion LaLigy mohl obrátit pozornost na alternativní podpis, jimž by se mohl stát právě jednadvacetiletý svěřenec Josepa Guardioly z Etihad Stadium, jenž by se měl po světovém šampionátu začít připravovat na svou druhou kompletní ostrovní sezonu.

Španělský list AS napsal, že se na Jesúsovi shodli trenér Ernesto Valverde a nový ředitel Eric Abidal. Oba uznávají jeho kvality a potenciál a také se domnívají, že by krásně zapadl do barcelonského systému.

Barcelona má finanční slu, aby za něj zaplatila třeba dvakrát více, než při jeho posledním přestupu (32 milionů eur), ale nejdůležitější bude přesvědčit samotného mrštného hráče, který má čerstvý titul z Premier League a v Champions League budou mít Citizens podobné ambice jako Barca.