Exkluzivně z MS: které mladé naděje na sebe díky šampionátu strhly pozornost?

RUSKÉ POSTŘEHY

Pro mnoho hráčů po celém světě tvrdá práce pouhou nominací na mistrovství světa nekončí, ba naopak teprve začíná. Spousta z nich touží po příležitosti, díky níž budou moct začít psát svůj vlastní příběh, který může odstartovat již na tomto velkolepém šampionátu a po němž budou následovat další kariérní kroky směrem nahoru. V našem výběru se podíváme na čtyři nadějné talenty, jež už stihli napsat pár řádků, na MS v Rusku patří k jedněm z nejsledovanějších hráčů a nyní po nich touží velké evropské kluby.

Exkluzivně z MS: které mladé naděje na sebe díky šampionátu strhly pozornost?

#1 Ismaïla Sarr - Senegal

Osudy afrických týmů na tak velkém šampionátu je vždy velmi těžké předpovídat. Egypt byl z tohoto užšího výběru podle bookmakerů jedním z hlavních favoritů na postup, avšak nakonec z turnaje vypadl jako první a nyní po jeho stopách šlo i Maroko, Tunisko a jako poslední se přidali i Orli z Nigérie. Zdali má někdo reputaci afrických mužstev napravit, může to být jedině Senegal, jemuž se zpočátku sice tolik nevěřilo, ovšem nyní se ukazuje, že jeho mužstvo prokazuje mnohem větší potenciál, než se komukoliv na první pohled zdálo.

Opomeneme-li hbité nohy Maného a Nianga, defenzivní dovednosti Koulibalyho nebo aktivní přístup jednoho z nejlepších „obíračů“ o míč v Premier League Gueyeho, pak se nám rodí hvězda také v hráči, jehož pohádka začala skvělými výkony už ve francouzské Ligue 1. Ismaïla Sarr je dvacetiletý univerzální hráč, jenž vzbuzoval veliké dojmy již v dresu Stade Rennais a ty nadále promítá i v barvách senegalské reprezentace, kde svým zájemcům dává jasně najevo, že jeho ambice hrát fotbal na té nejvyšší úrovni jsou opravdu reálné.

Pokud jde o rychlé rozhodování, útočnou drzost, technické nadání či potřebnou akceleraci, bez níž se dnešní křídelní hráči téměř neobejdou, to vše u tohoto nadaného hráče najdete. Není se tedy ani čemu divit, když kolem něho krouží skauti Manchesteru United, Arsenalu nebo PSG. Určitě bude zajímavé sledovat jeho vývoj i nadále.