Vicemistři světa jsou znovu na koni. Tohle všechno je teprve začátek, vykřikoval Rudý ďábel Rojo

Vicemistři světa jsou znovu na koni. Tohle všechno je teprve začátek, vykřikoval Rudý ďábel Rojo
OBSAHUJE OHLASY

Osmadvacetiletý zadák Manchesteru United Marcos Rojo se stal argentinským hrdinou. Klíčový duel jihoamerického giganta s Nigérií totiž rozhodl nádherným volejem pouhé čtyři minuty před koncem.

Sám bývalý bek Estudiantes, Spartaku Moskva či Sportingu Lisabon tušil, že závěr důležitého večera bude patřit jemu. "Když jsem šel dopředu, říkal jsem to Otamendimu i Banegovi. Říkal jsem jim, že ten gól dám. Trefa patří mé rodině, bratrovi, manželce, mým dcerám. Tohle všechno je teprve začátek," varoval konkurenci rodák z La Platy, pro něhož se jednalo o třetí mezinárodní trefu, s tím, že hned dvě z nich nastřílel Zeleným orlům.

Jeho gólový příspěvek udržel vicemistry světa z roku 2014 v turnaji a šťastnému střelci tak dlouho gratulovala také největší hvězda výběru Lionel Messi. Také on se v úterý večer prosadil. "Byla to pro nás všechny obrovská úleva. Hodně jsme trpěli," neměla problém přiznat barcelonská ikona, která se v Rusku zapsala do střelecké listiny vůbec poprvé.

Di María, Higuaín, Mascherano a spol. se tak může těšit na sobotní osmifinále, ve kterém půjdou na Francouze, kterým se podařilo ovládnout skupinu C. A jak vše vidí čerstvě jednatřicetiletý Messi? "Viděli jsme každý jejich zápas, mají skvělé individuality, rychlé rozdílové hráče. Bude to těžké, ale my víme, co musíme udělat," uzavřel hvězdný svěřenec kouče Jorge Sampaoliho.