Závislost na Messim? Je to logické

Velcí hráči podávají velké výkony, jsou tahouny svých mužstev a rozhodují zápasy. Běda ovšem, když z jakéhokoli důvodu nemohou hrát. To je i případ Lionela Messiho, na němž je závislá nejen Barcelona, ale i argentinská reprezentace. Podle někdejšího kanonýra Jihoameričanů Hernána Crespa je to ovšem zcela logické.

Závislost na Messim? Je to logické

Jedenatřicetiletý Messi pomohl Argentině k záchraně postupu ze skupiny na MS a nyní se těší na vyřazovací boje v Rusku, o čemž v závěru duelu proti Nigérii rozhodl obránce Marcos Rojo.

Crespo, který dal za Albiceleste 35 branek v 64 zápasech prozradil, že závislost na Messim je naprosto normální a dává smysl. „Je to logické. Když máte nejlepšího hráče světa, tak na jeho výkonech máte postavenou hru. To samé platí v Barceloně. Podobně jsou na tom v Realu Madrid a portugalském nároďáku s Cristianem Ronaldem. Je to normální, že týmy jsou na takových hráčích závislé,“ cituje Crespa sportskeeda.com.

„Je vždycky radost takovým borcům přihrát. Otázkou ale je, jakým způsobem k nim míč dostanete,“ narážel na fakt, že i tak vynikající útočníci potřebují kvalitní spoluhráče, kteří jejich předností dokáží využít a dostat je do šancí.

Někdejší forvard Lazia, Interu nebo Chelsea věří, že výhra nad Nigérií tým nakopne a zmírní tlak, který byl po úvodních dvou duelech enormní. „Je to pro všechny hráče vysvobození. Co se dělo, nebylo normální. Po výhře nad Nigérií jsme viděli několik kluků plakat. Byli šťastní, že se podařilo postoupit,“ dodal Crespo.