Cissé: Nemůžu říct hráčům, ať nechodí do soubojů jen kvůli kartám

Disciplína byla klíčovým faktorem k postupu ze skupiny H na světovém šampionátu. Nižší počet žlutých karet totiž poprvé v historii rozhodl o tom, že reprezentace Japonska se do vyřazovacích bojů podívá na úkor Senegalu, jehož hráči byli napomínáni šestkrát, kdežto Japonci pouze čtyřikrát.

Cissé: Nemůžu říct hráčům, ať nechodí do soubojů jen kvůli kartám

"Japonsko už se do osmifinále mistrovství světa dostalo poněkolikáté. Zasloužili jsme si to. Jsme rádi, že jsme postoupili, i když nás v osmifinále čeká těžký soupeř Belgie, nebo Anglie. Snad jsme si ještě nějaké síly pošetřili. Riziko bylo vždycky, jak v našem zápase, tak v tom druhém,“ připomněl souběžně hraný duel kouč Japonců Akira Nišino.

Asijský celek nakonec do osmifinále proklouzl. „V závěru utkání jsme udělali těžké rozhodnutí a drželi status quo. Nebyli jsme šťastní, že jsme zůstali na místě, spokojili se s porážkou a spoléhali na výsledek druhého zápasu. Byla to velmi obtížná a riskantní situace,“ dodal kouč, který nakonec mohl slavit.

To kouč afrického celku už tak spokojený nebyl. Jeho svěřenci sice získali stejně bodů jako Asiaté a stejné skóre. Vzájemný zápas skončil 2:2 a na řadu tak musely přijít karty.

"Jsem velmi hrdý na tým za to, jakou práci tu odvedl. Ale nezasloužili jsme si postoupit. Disciplinární kritérium je prostě jedno z pravidel turnaje, takže to musíme respektovat. Samozřejmě bychom byli raději vyřazeni jiným způsobem, ale prostě takhle to je a my víme, jaká jsou pravidla,“ nechal se slyšet senegalský trenér Aliou Cissé.

„Nevím, jestli je to pravidlo kruté nebo ne. Byli jsme plně odhodláni a možná proto jsme měli více žlutých karet. Hráčům před zápasem nemůžu říkat, ať nechodí do soubojů. Fotbal je kontaktní sport. Cítil jsem, že jsme v prvním poločase mohli skórovat. A myslím, že jsme kontrolovali zápas docela dobře. Jsem zklamaný, že tahle generace nepostoupila ze skupiny,“ uzavřel.