Čeká nás zápas našich životů, zní z k kabiny Mexika

Čas nejde zastavit a i dlouho očekávané mistrovství světa nám již uzavřelo svou skupinovou fázi, což znamená jen jediné - nastává čas, kdy se přehoupneme do nelítostných, vyřazovacích bojů, ze kterých nakonec vyjde nový vítěz.

Čeká nás zápas našich životů, zní z k kabiny Mexika

Už nyní je jisté, že Německo svůj počin z posledního MS neobhájí, čímž ponechává vrátka otevřená novému kandidátovi. Zájemců je pochopitelně mnoho, ale nakonec bude smět slavit pouze jeden tým. Kdo jím bude, na to si ještě pár chvil počkáme, ovšem už teď víme, že nikdo tento úkol nebude brát na lehkou váhu. A to platí zejména i o týmu mexické reprezentace, na níž čeká tvrdá zkouška. Svěřenci trenéra Juana Carlose Osoria vyzvou favorizovanou Brazílii, kterou se všemi dostupnými prostředky pokusí zastavit.

„Jakou lepší motivaci bychom mohli mít, než samotné vědomí, že čelíme jednomu z největších kandidátů na celkové prvenství na tomto turnaji? Není nic víc, co bych k tomu mohl dodat, rýsuje se nám ideální scénář na postup,“ prozradil Andrés Guardado.  

O jaký scénář by se mělo jednat? „Nehodláme se na nic vymlouvat. Kdybychom potkali Švýcarsko a zároveň bychom postoupili, lidé by pak říkali, že to je kvůli tomu (s úctou k soupeři), že Švýcaři nejsou adekvátním měřítkem sil. Nyní čelíme Brazílii, což je pětinásobný mistr světa, a my se hodláme naší šance chytit tak pevně, jak to jenom půjde. Lepší příběh než ten, jak jsme postoupili přes Brazílii, si neumím představit,“ pokračoval jednatřicetiletý záložník, jenž na klubové úrovni obléká dres Betisu Sevilla.

„Co mě uklidňuje, je fakt, že všichni v kabině jsou na ten zápas pevně připraveni. Je nás v týmu 23, ale všichni jsou odhodláni nastoupit, když bude třeba. S takovou morálkou se jen těžko setkáte. Už záleží jenom na trenérovi, koho z nás pošle do boje. Přišli jsme sem se skupinkou hráčů, která chce něco dokázat. Ať už trenér zvolí jakoukoliv sestavu, přijmeme ji a budeme bojovat,“ doplnil.

A zajímavost na závěr. Velmistr mexických šamanů Antonio Vázquez Alba ještě před zahájením mistrovství světa předpověděl, že reprezentační tým z jeho země na úvod šampionátu porazí Německo, a to poměrem 1:0. Jak řekl, tak se i stalo, což dodává jistou důvěryhodnost jeho tvrzení i pro nadcházející fáze turnaje. Nadále totiž předurčil, že Mexiko nevypadne v osmifinále, nýbrž až ve čtvrtfinále. Jestli budou jeho slova opět pravdivá, to se dozvíme již za pár okamžiků.