Hledáte důvody, proč je Hazard stejně dobrý jako Messi? Zeptejte se trenéra Belgie, ten jich zná několik!

Do věčné přetlačované o tom, jestli je lepší Ronaldo, Messi nebo Neymar opět pro jednou vstupuje i další hráč. Ten obléká reprezentační dres s číslem 10 a podobně jako v Chelsea je brán za neodmyslitelnou oporu svého týmu. Zdali pak výhradně na něm záleží výsledky mužstva, to je podle trenéra Belgie naprosto jasné. Takového hráče, co dokáže vystoupit, když se týmu nedaří, byste jen těžko našli.

Hledáte důvody, proč je Hazard stejně dobrý jako Messi? Zeptejte se trenéra Belgie, ten jich zná několik!

„Když se podíváte na to, co dokázal v Premier League a jak svému týmu pomohl k několika trofejím, je to až neuvěřitelné. Například finálové utkání FA Cupu mezi Manchesterem United a Chelsea bylo naprosto jednostranné. Rudí ďáblové svého soupeře celý zápas tlačili, ale Hazard vzal jednu akci na sebe, vybojoval penaltu a následně ji i proměnil (zápas skončil 1:0). To je přesně to, co si představujete od rozdílového hráče, který si píše svůj vlastní příběh,“ vysvětloval Roberto Martínez.

„Ve své kariéře se dostal do fáze, které říkáme, že je z něj zlatý žolík zápasu. Když se týmu nedaří, on vystoupí a vyhraje to pro vás. Na celém světě není jemu tolik podobných fotbalistů, jež by se mohli pochlubit podobnými vlastnostmi. Co se týká reprezentační úrovně, Messi je bezpochyby jedním z nich,“ pokračoval čtyřiačtyřicetiletý trenér.  

Belgie ve vyřazovacích fázích mistrovství světa změří síly s papírově slabším Japonskem a pokud zde uspěje, vydá se na lepšího z dvojice Mexiko - Brazílie. Hráči jako Eden Hazard nebo Kevin De Bruyne rozhodně budou klíčoví v takových bitvách, ovšem abychom zůstali u výjimečnosti prvně jmenovaného, jenž je mnohými (a hlavně trenérem) přirovnáván k Messimu, svědčí o tom i několik dalších jeho vlastností.

„Eden je momentálně na svém vrcholu. Je mentálně velice silný, což do každého velikého zápasu rozhodně potřebujete, snaží se být vždy fit, má mnoho zkušeností, snaží se hrát svou hru a zároveň se svým pohybem na hřišti snaží tu hru ulehčovat svým spoluhráčům. Momentálně dosáhl úrovně, na které předtím ještě nikdy nebyl, protože dokáže zápas přizpůsobit svým vlastním podmínkám. On je rozdílový,“ dodal.