Argentinci v čele s Messim znovu zklamali, domů je poslal skvělý Mbappé

Jeden z největších favoritů turnaje v podobě Argentiny se s mistrovstvím světa loučí ještě před branami čtvrtfinále. S Francií prohráli Argentinci 3:4, ačkoliv v zápase vedli 2:1. U Messiho se pravděpodobně jednalo nejen o poslední mistrovství světa, ale také poslední šance dosáhnout na nějaký větší úspěch s argentinskou reprezentací.

Gólový účet zápasu otevřel ve 13. minutě po faulu v pokutovém území Argentiny na Kyliana Mbappého z penalty Antoine Griezmann a Francouzi tak dostali Argentinu pod tlak. V následujících minutách se Francouzi dostali do několika dalších šancí, žádnou z nich však proměnit nedokázali.

Ve 41. minutě naopak euforii do Jižní Ameriky poslal Ángel di María, jenž poslal míč levačkou zpoza vápna přímo do odkryté části brány a do kabin se tedy k poločasové přestávce šlo za vyrovnaného stavu. Do druhého poločasu navíc Argentici vyrazili v ještě větším tempu a ve 48. minutě se po střele Messiho, kterou tečoval Mercado, dokonce dostali do vedení.

V 57. minutě srovnal na 2:2 po centru Hernándeze z levé strany Benjamin Pavard a vrátil tak Francii naději. O necelých sedm minut později navíc převzal míč ve vápně Argentiny Mbappé a skvělým povedením míče vstřelil pro Francii vítězný gól zápasu. V 68. minutě přidal Mbappé po přihrávce od Girouda i čtvrtý gól Francie v zápase a šance Argentiny byly rázem mizivé.

V závěru zápasu francouzská obrana často chybovala a Argentinci spalovali jednu šanci za druhou. Až v úplném závěru zápasu, v nastaveném čase, se dokázal hlavou prosadit Agüero a upravil tak skóre na konečných 3:4, jelikož Argentinci už poté v zápase nic nestihli.

Francie - Argentina 4:3 (1:1)

Sestava Francie: Lloris - Lucas, Umtiti, Varane, Pavard - Pogba, Kanté - Matuidi (75. Tolisso), Griezmann (83. Fekir), Mbappé (89. Thauvin) - Giroud
Sestava Argentina: Armani - Tagliafico, Rojo (46. Fazio), Otamendi, Mercado - Banega, Mascherano, Perez (66. Agüero) - di María, Messi, Pavon (75. Meza)
Branky: 13. Griezmann (pen.), 57. Pavard, 64. Mbappé, 68. Mbappé - 41. di María, 48. Mercado, 90+3. Agüero