Po Messim se s turnajem loučí i Ronaldo, do čtvrtfinále jde Uruguay

Po Messiho vyřazení od Francie se se světovým šampionátem loučí i další hvězda světové extratřídy, a sice Cristiano Ronaldo, jenž se "svým" Portugalskem podlehl 2:1 Uruguayi, za kterou zářil především útočník Edinson Cavani. Ve čtvrtfinále se Uruguay potká v zajímavém zápase právě s Francií.

Hned první velká šance zápasu skončila gólem, když se v 7. minutě po centru Luise Suáreze hlavou prosadil Edinson Cavani a poslal tak Uruguay do vedení. Ve 22. minutě mohl na 2:0 zvýšit z volného přímého kopu Luis Suárez, brankář Patricio však na poslední chvíli míč vyrazil.

Po poločasové přestávce se v 55. minutě podařilo Portugalsku vyrovnat, když se hlavou po centru Raphaela Guerreira trefil Pepe. Uruguay se však po inkasovaném gólu nezalekla a o necelých sedm minut vstřelil vítězný gól zápasu po přihrávce Rodriga Betancura Edinson Cavani, který je bezpochyby nejlepším hráčem zápasu.

Uruguay - Portugalsko 2:1 (1:0)

Sestava Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt – Nández (81. Sánchez), Torreira, Vecino, Bentancur (63. Rodríguez) – Suárez, Cavani (74. Stuani)
Sestava Portugalsko: Patrício – Pereira, Pepe, Fonte, Guerreiro – Silva, Carvalho, Adrien Silva (65. Quaresma), Mário (84. Manuel Fernandes) – Guedes (74. André Silva), Ronaldo
Branky: 7. Cavani, 62. Cavani - 55. Pepe