Anglii čeká moment pravdy, říká Kane. Proklouznou Angličané do čtvrtfinále nebo jako vždy zklamou?

Anglie je dlouhodobě silný tým našlapaný hvězdami. A je jedno, jestli to je generace Davida Beckhama a Michaela Owena, Franka Lamparda a Wayna Rooneyho nebo nově generace okolo Harryho Kana. Navzdory těmto hvězdným jménům mají všichni jedno společné - nikdo nikdy nic nevyhrál. 

Anglii čeká moment pravdy, říká Kane. Proklouznou Angličané do čtvrtfinále nebo jako vždy zklamou?

Vždyť poslední úspěch anglické reprezentace se datuje na mistrovství Evropy 1996 konané právě v Anglii. Tam domácí tým došel do semifinále a získal tak bronz. Nikomu nemusíme připomínat, že česká reprezentace zde došla dál. Od té doby se ale Anglii nic, snad kromě ostudy, nepovedlo.

Angličané možná nikdy neměli nejsilnější tým na šampionátu, existují však i turnaje, za které by se měli doslova stydět. Konkrétně třeba mistrovství Evropy 2008, kde narazili už v kvalifikaci a kde vlastně vůbec nehráli, nebo i předloňské mistrovství Evropy, kde ztroskotali na týmu poloprofesionálů z Islandu.

Na tomto turnaji však Anglie konečně vypadá, že by něco mohla dokázat. A také ji k tomu nahrávají okolnosti. Pokud Anglie porazí Kolumbii, ve čtvrtfinále se setká s lepším z dvojice Švédsko a Švýcarsko, což jí při vší úctě k k těmto týmům zvětšuje šance zahrát si semifinále a bojovat tedy o medaile.

Po výhrách 2:1 nad Tuniskem a 6:1 nad Panamou sice Anglie v souboji o vítězství ve skupině podlehla Belgii 0:1, i přesto ale vstupuje do duelu s Kolumbií jako mírný favorit. Neradno však tento jihoamerický tým podceňovat, na mistrovství v Brazílii nám ukázal velké věci a i jejich kádr srší kvalitou.

Jako průlomový zápas anglické historie vidí následující osmifinále i největší hvězda týmu a nejlepší střelec turnaje Harry Kane. "Tento zápas bude moment pravdy, bude to pro nás těžké utkání, neboť Kolumbijci mají velmi kvalitní tým. Cítíme velkou šanci, protože Anglie dlouho žádnou medaili nezískala a my to chceme změnit," nechal se slyšet mimochodem také kapitán reprezentace Anglie.