Griezmann by si měl dávat pozor na svá slova, tohle by si Atlético mohlo vzít osobně

Ofenzivní laděný hráč Atlética Madrid, jenž si právě v dresu Francie na mistrovství světa v Rusku kroutí svou reprezentační povinnost, se během tiskové konference rozpovídal o svém nadcházejícím soupeři. Daných slov by mohl později litovat.

Griezmann by si měl dávat pozor na svá slova, tohle by si Atlético mohlo vzít osobně

Hráč, jehož na reprezentační i klubové úrovní zdobí dres s číslem sedm na zádech, pomohl Francii proměněnou penaltou k postupu před srdnatou Argentinu, která se soutěží loučí už v osmifinále. Pro tým ze země galského kohouta tak v další fázi čeká Uruguay, jež se díky výborné defenzivní organizaci dostala přes Portugalsko.

„Nečeká nás nic lehkého, protože Uruguay to bude hrát podobně jako Atlético. Jakmile to půjde, budou zdržovat, jakmile se jim něco nebude líbit, hned poběží k rozhodčímu si stěžovat,“ poznamenal sedmadvacetiletý útočník. „Musíme se na to mentálně připravit, jelikož nás čeká nudné utkání a my nesmíme našemu soupeři dovolit, aby nás vtáhl do této ‚hry‘,“ pokračoval.

V případě jihoamerického celku zatím není jisté, zdali se v základní sestavě objeví i nejlepší střelec uplynulého ročníku Ligue 1 Édinson Cavani. Lékaři mu podle všeho žádné vážnější zranění neodhalili, avšak jeho status zůstává i nadále nejistý.

„Cavani je nejlepší hrotový útočník na světě. Ví, kde se pohybovat, tvrdě pracuje pro celý tým, jestli se zraní, bude pro Uruguay velká rána. Proti Portugalsku to byl jejich jediný střelec, takže očekávám, že se bez něj výrazně přeskupí,“ řekl na adresu soupeře.

Griezmannovi byla v poslední době vytýkána jeho celková forma, která kolísala a zároveň stoupala podobně jako na houpačce, což nakonec vyvrcholilo i předčasným střídáním proti Austrálii, ale nakonec se zdá, že když jde do tuhého, vždy bude svému týmu nápomocný. Jak nakonec duel Francie mezi Uruguayí dopadne, to se dozvíme již 6. července v 16 hodin, kdy oba tyto celky změří své síly.