Arsenal pokračuje v přestavbě, zadní řady přichází vyztužit obránce Dortmundu

Chvíli to trvalo, ale nakonec byly všechny předchozí spekulace potvrzeny. Arsenal oficiálně oznámil příchod univerzálního obránce Sokratise Papastathopoulose. 

Arsenal pokračuje v přestavbě, zadní řady přichází vyztužit obránce Dortmundu

Španělský trenér Unai Emery si konečně začíná přizpůsobovat tým, jenž mu zanechal dlouholetý bývalý kouč Arsène Wenger, k obrazu svému. Po brankáři Lenovi, který se s bývalou českou reprezentační jedničkou utká o stabilní místo v základní sestavě, přichází další velké jméno. To náleží řeckému reprezentantovi Sokratisi Papastathopulosi, který od roku 2013 oblékal žlutočerný dres Borussie Dortmundu, kde strávil pět příjemných sezon. 

Arsenal svého žolíka do obrany získal za 16 milionů eur a ten se už nyní nemůže dočkat, až poprvé nastoupí v barvách svého nového klubu. „Cítím se skvěle, je to pro mě nový začátek a já jsem velice šťastný, že následující roky strávím právě tady,“ uvedl při svém vstupním rozhovoru. „Arsenal je jeden ze tří největších týmů v celé Anglii a jeden z největších týmů vůbec. Jeho fanouškovská základna a historie mluví za vše. Jak už jsem jednou naznačil, jsem velice šťastný, že toho mohu být součástí,“ pokračoval. 

Sokratis se u Kanonýrů setká s dalšími dvěma hráči, jež také v Dortmundu dříve působili. První z nich je Pierre-Emerick Aubameyang a druhý Henrikh Mkhitaryan. „Stále jsem s nimi v kontaktu a když jsem se s nimi začal bavit o Arsenalu, řekli mi jen samé dobré věci. Prý tu všichni jsou jako jedna velká rodina a samozřejmě mi častokrát volali, aby mě do ní pozvali,“ pravil s úsměvem. 

Na Borussii teď bude, aby si za odcházejícího stopera našla náhradu. I když se Papastathopoulosovi v poslední sezoně vytýkalo, že mu poklesla forma a nepředváděl takové výkony jako v těch předchozích ročnících, stále patřil k základním stavebním pilířům při volbě nové sestavy. A s tím se u něj počítá i v jeho novém angažmá v Londýně, kde patrně bude tvořit stoperskou dvojici buďto s Shkodranem Mustafim, nebo Laurentem Koscielnym.