Nejhorší gólman celého šampionátu? Někdo, do koho byste to určitě neřekli

Šest gólů ze sedmi střel a k tomu spousta nepřesných přihrávek. Právě toto jsou statistiky jindy neomylného brankáře Rudých ďáblů Davida De Gey, na něhož sice moc střel nešlo, zato když už se nějaká vyskytla, nedokázal si s ní poradit. 

Nejhorší gólman celého šampionátu? Někdo, do koho byste to určitě neřekli

Jako by se nad brankářem španělské reprezentace nesla oblaka, která ovlivňují jeho schopnosti. Kdykoliv působí na klubové úrovni, potíže se zákroky nemá, ale jakmile se přesune k národnímu týmu, ihned se ta mračna objeví a on je schopný udělat dvě podobné hrubky v jednom měsíci.

Ačkoliv jsou brankáři při pokutových kopech kolikrát bezbranní, De Gea měl tu smůlu, že od roku 1966 se ještě na MS nikdy nenašel gólman, který když nastoupil do tří a více zápasů, nechytil tak malý počet střel. V případě Davida se jednalo o sedm střel na branku, přičemž rovnou šest z nich šlo za jeho záda. 

Projdeme-li si krátký souhrn, proti Portugalsku (3:3) jej třikrát překonal Cristiano Ronaldo, jehož druhá branka byla parádně okořeněna hrubou chybou jindy neomylného gólmana, ve druhém kole proti Íránu (1:0) se za něho dostala jedna střela, která později kvůli offsidu nebyla uznána, a ve třetím proti Maroku (2:2) si sice připsal jeden zákrok, ale také musel dvakrát lovit míč ze sítě. Vzpomeneme-li na utkání s Ruskem (1:1), v němž Španělsko nakonec padlo na penalty, i tam nechytil ani jeden z pěti penaltových pokusů, přičemž jeden z nich přišel v základní hrací době a čtyři až při rozstřelu. 

Na Davidovi teď bude, aby se z neúspěchu na MS oklepal a postupně se myšlenkami přesunul opět ke klubovému dění. José Mourinho na něj bude opět v příští sezoně spoléhat, a to ani nemluvě o tom, že mu bude co nevidět nabídnuta nová pětiletá smlouva.