Rozdílné postavení trenérů: Němci se připravují na setrvání Löwa, Nawalka u Poláků končí

Rozdílné postavení trenérů: Němci se připravují na setrvání Löwa, Nawalka u Poláků končí

Svět fotbalu může být někdy krutý a neférový. Názornou ukázkou nám může být dvojí selhání na světovém šampionátu v Rusku, která má však v obou případech zcela odlišné konce. Zatímco Nawalka u Poláků končí, Löw je podle tamních médií připraven pokračovat a důvěru zřejmě opět dostane. Nezdá se vám to postavené na hlavu, když ještě před pár dny bylo Německo máčeno v slzách a ostudě?

Podle vyjádření prezidenta polského fotbalového svazu Zbigniewa Bonieka nedojde k prodloužení smlouvy s dosavadním trenérem tamního národního výběru. Adama Nawalku měli fanoušci rádi, protože se svým týmem překvapil před dvěma lety na ME ve Franciii. Nyní však na vrcholném turnaji v Rusku jeho družina selhala na plné čáře a nepostoupila ze skupiny.

V konfrontaci se Senegalem, Japonskem a Kolumbií skončilo Polsko na posledním místě a Nawalka po turnaji vzal odpovědnost na svá bedra. Zároveň však vyjádřil nespokojenost s hráči, které na vrcholný turnaj přivedl. Velký šok pro naše severní sousedy, kteří kvalifikaci zvládli bez problémů, a zdálo se, že Polsko může dojít daleko.

Ještě větší ostudu si z turnaje odnesli Němci. Místo obhajoby triumfu z Brazílie se poroučeli již po skupinové fázi. Již před turnajem se zdálo, že tým není sjednocený, což se pak v prvních zápasech jasně projevilo. Mexiko uštědřilo jasné varování, se Švédy se jednalo o záchranu v poslední minutě.

Jižní Korea pak jen zatloukla poslední hřebíček do rakve týmu, který vede Joachim Löw. Studená sprcha pro Němce, přesto vše nasvědčuje tomu, že zkušený kouč dostane dále od svazu důvěru a bude pokračovat u tamní reprezentace. Platný kontrakt má až do roku 2022 a vše nasvědčuje tomu, že předčasně ukončen nebude.