Portugalský diamant dostane druhou šanci v Bayernu. Proč má u nového kouče pochopení?

Bayern Mnichov má nového trenéra, kterým je Niko Kovač. Bavorský gigant bude chtít opět uspět nejen v Bundeslize, ale také v Lize mistrů, kde již delší dobu kouká na záda evropským gigantům. Pomoci by mohl i Renato Sanches, který prý dostane druhou šanci v Allianz Aréně.

Portugalský diamant dostane druhou šanci v Bayernu. Proč má u nového kouče pochopení?

Dvacetiletý portugalský talent zažil vydařené mistrovství Evropy v roce 2016, ale po přesunu do Bayernu se mu příliš nedařilo. V minulé sezóně zkoušel štěstí na hostování ve Swansea, ale ani na této adrese nepřesvědčil. O jeho služby se ucházelo několik italských klubů, ale jak se zdá, kmenový hráč Bayernu okusí v nové sezóně opět Bundesligu.

„Jedná se o mladého hráče a ti mají své výkyvy, to je zcela normální. Navíc sem přišel z jiné země, je tak třeba mít pochopení kvůli tomu, že ještě nezapadl. Pokusím se ho zabudovat do týmu, aby se cítil dobře, jelikož pokud se někdo cítí pohodlně, bude pro něho mnohem snažší podávat dobré výkony,“ prohlásil Kovač na tiskové konferenci, že hvězdičku prodávat zatím nehodlá. Bayern v něm má uložený slušný kapitál, neboť jej kupovalo z Benfiky za 35 milionů eur.

„O jeho kvalitách není pochyb, v minulosti je prokázal, a proto ho Bayern také kupoval. Na spolupráci s ním se těším, tak kvalitního hráče v Bundeslize jen tak nepotkáte. Doufám, že tuto výzvu přijme, najde motivaci a od první minuty do toho dá vše. V takovém případě jsem přesvědčen o tom, že nám ukáže výkony, jako od něho očekáváme nejenom my, ale jaké od sebe očekává i on sám,“ přiznal chorvatský stratég ve službách Bayernu Mnichov.